Україна отримала від ЮНІСЕФ понад 700 тисяч доз вакцини проти дифтерії і правця

27 Жовтня 2022, 12:10
Україна отримала від ЮНІСЕФ понад 700 тисяч доз вакцини проти дифтерії і правця 353
Україна отримала від ЮНІСЕФ понад 700 тисяч доз вакцини проти дифтерії і правця

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну понад 700 тисяч доз вакцини для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигена (АДП-М), яку використовують для дітей після шести років та дорослих.

Вакцини будуть розподілені по Україні відповідно до потреб, визначених Міністерством охорони здоров’я, йдеться на сайті Центру громадського здоров'я.

Україна отримала вакцини безоплатно як гуманітарну допомогу. Закупівля стала можливою завдяки фінансовій допомозі уряду Італії.

Нагадаємо, дифтерійний токсин вражає серце, нервову систему та нирки, 20 % хворих помирають. Іноді в горлі утворюються плівки, що утруднюють дихання.

Правцем може інфікуватися людина будь-якого віку — через травму, коли в рану потрапить бруд зі спорами правця. Правець вражає нервову систему і спричиняє судоми, а смертність від нього сягає 70%. Єдиний спосіб запобігти правцю — вакцинація.

Згідно з національним календарем щеплень, дітей вакцинують від дифтерії та правця у 2, 4, 6, 18 місяців, потім ревакцинують у 6 та 16 років. Дорослим необхідно ревакцинуватися кожні 10 років. Вакцинацію від дифтерії та правця діти й дорослі в Україні отримують безоплатно.

У вересні 2022 року ЮНІСЕФ доставив в Україну 70 тисяч доз вакцини від дифтерії та правця АДП для дітей з 6 років. Цю вакцину країна отримала також як гуманітарну допомогу.

Україна наразі отримує вакцини, закуплені ЮНІСЕФ коштом донорів — Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), урядів Японії та Італії. Це вакцини від поліомієліту, дифтерії та правця, кору, краснухи, паротиту, сказу. Загалом понад 1,5 мільйона доз вакцин надходять у країну як гуманітарна допомога.

Наприкінці серпня ЮНІСЕФ також почав поставку в Україну автомобілів для транспортування вакцин в усі регіони країни. 14 із 30 машин уже доставлено в обласні Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

 

ЮНІСЕФ разом із партнерами продовжують підтримувати Україну в реагуванні на надзвичайну гуманітарну ситуацію, спричинену війною: надавати лікарські засоби та медичне обладнання, навчати медичний персонал, ремонтувати бомбосховища в українських лікарнях, надавати психологічну, консультаційну та матеріальну допомогу сім’ям із дітьми, проводити навчальні та інші заходи для дітей, їхніх батьків, соціальних працівників та освітян та багато іншого.

Коментар
28/05/2023 Неділя
28.05.2023
27.05.2023
26.05.2023