Вагітним жінкам нагадали, що при пологах є безоплатним, а за що потрібно доплачувати

05 Жовтня 2022, 13:40
Вагітним жінкам нагадали, що при пологах є безоплатним, а за що потрібно доплачувати 1634
Вагітним жінкам нагадали, що при пологах є безоплатним, а за що потрібно доплачувати

Вагітність додає додаткових турбот. 

Щоб позбавити майбутніх мам від клопоту пошуку інформації щодо безоплатної медичної допомоги при спостереженні вагітності, в Нацслужбі здоров'я нагадують важливу інформацію.

Програма медичних гарантій покриває медичне спостереження за вагітністю. За це медичним закладам, де надаються послуги вагітним жінкам, сплачує НСЗУ. Потрібно лише звернутись до гінеколога в лікарню, яка має договір з НСЗУ за пакетом «Ведення вагітності в амбулаторних умовах». У безоплатний пакет входить:

  • динамічне спостереження лікаря акушера-гінеколога, контроль за станом здоров’я, обстеження, консультації, лікувально-профілактичні заходи, за необхідності – направлення до інших фахівців;

  • усі необхідні лабораторні дослідження: розгорнутий аналіз крові, сечі, дослідження на інфекції та віруси, визначення групи крові і резус-фактору, біохімічний аналіз крові, мікроскопічні та цитологічні обстеження та інші;

  • інструментальні дослідження – УЗД із доплером, кардіограма, кардіо-токографія та інші;

  • профілактика несумісності крові матері та плоду за допомогою імуноглобуліну;

  • неінвазивна діагностика для виявлення факторів ризику для здоров'я жінки;

  • профілактика ускладнень під час вагітності та після пологів та ін.

Потрапити до гінеколога безоплатно можна як за направленням сімейного або лікуючого лікаря, так і самостійно. Головна умова – декларація з сімейним лікарем.

Всі аналізи та дослідження в рамках пакету ведення вагітності пацієнтці призначає гінеколог. Ці послуги надаються амбулаторно. Якщо пацієнтка потребує госпіталізації, гінеколог направляє її в стаціонар. Там пацієнтка отримає усю необхідну медичну допомогу також безоплатно в рамках стаціонарного пакета.

Породілля може обирати будь-який пологовий будинок, незалежно від місця реєстрації чи фактичного проживання. Це також безоплатно. Але індивідуальний вибір лікаря та особисті домовленості з ним Програма медичних гарантій не покриває. Як і додаткові сервіси.

Якщо пацієнтка обирає додаткові сервіси, такі як покращена палата чи покращене харчування, то за це доведеться сплатити. Оплата – відповідно до затверджених у лікарні тарифів безпосередньо у касі пологового будинку.

Коментар
Код блоку:
09/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022