В Україні спростять процедуру отримання протезів та реабілітаційних послуг

02 Жовтня 2022, 14:00
В Україні спростять процедуру отримання протезів та реабілітаційних послуг 765
В Україні спростять процедуру отримання протезів та реабілітаційних послуг

Процедура отримання протезів та реабілітаційних послуг в Україні буде спрощена.

Про це йшлося на нараді за участю міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, міністра соціальної політики Оксани Жолнович та командувача Медичних сил Збройних сил України Тетяни Остащенко, повідомляє МОЗ. 
Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство соціальної політики України та Командування Медичних сил Збройних Сил України напрацьовують механізми для спрощення доступності до послуг реабілітації та усунення бюрократичних бар'єрів під час отримання протезів.
«Через повномасштабне вторгнення росії кількість людей, яким необхідне протезування та реабілітаційні послуги, різко зростає. Тому ми маємо зробити доступ до реабілітаційних послуг для українців якомога швидшим, а самі послуги якіснішими. Для цього ми вже змінюємо умови надання реабілітаційних послуг, підходи до їх оплати в програмі медичних гарантій і затверджуємо відповідні маршрути пацієнтів», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
На нараді обговорили і необхідність ширшого залучення протезистів до мультидисциплінарних реабілітаційних команд, що працюють у закладах охорони здоров’я. Це дасть змогу розпочати підготовку пацієнта до протезування на ранньому етапі його відновлення.
Також розглянули варіант більш тісної співпраці із соціальними службами на рівні закладів охорони здоров’я, щоб пацієнт міг швидше оформити необхідні довідки для отримання протезів та допоміжних засобів реабілітації.

Крім того, на зустрічі йшлося про створення кабінетів асистивних технологій як однієї з умов контрактування закладів охорони здоров’я за реабілітаційним пакетом програми медичних гарантій.

Коментар
Код блоку:
09/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022