У Волинській обласній інфекційній лікарні – майже сотня хворих на коронавірус

28 Вересня 2022, 15:19
Коронавірус на Волині 1070
Коронавірус на Волині

В обласній інфекційній лікарні коронавірусну хворобу станом на 27 вересня лікують у 90 пацієнтів, з яких 37 – діти. У реанімації перебувають двоє пацієнтів із COVID-19.

Про це розповіла Суспільному тимчасова виконувачка обов'язків директора медзакладу Галина Морочковська.

Медзаклад, з її слів, розрахований на 180 ліжок, де медичну допомогу надають хворим із середнім та важким перебігом хвороби.

Виконувачка обов'язків директора обласної інфекційної лікарні Галина Морочковська. Суспільне Луцьк
Виконувачка обов'язків директора обласної інфекційної лікарні Галина Морочковська. Суспільне Луцьк

«Захворюваність зростає як серед дорослих, так і серед дітей. Більше таки хворіють дорослі. У реанімації киснезалежні пацієнти, кисень у нас проведений до кожного ліжка. Один із хворих у реанімації був на ШВЛ, його перевели на звичайний кисень», – каже керівниця лікарні.

Другий тиждень перебуває на лікуванні 82-річний Валерій Іванов. Каже: востаннє вакцинувався у березні цього року.

Пацієнт Валерій Іванов. Суспільне Луцьк
Пацієнт Валерій Іванов. Суспільне Луцьк

«Жінка спочатку захворіла, але вона на ногах переносить, а я від неї потрапив сюди 12 числа. Температура до 39 доходила, кашель був. Сьогодні самопочуття покращується, кашлю небагато, температури немає», – говорить чоловік.

Перебіг хвороби в пацієнтів такий же, як і торік. Що раніше пацієнт звертається в лікарню, то менша ймовірність розвитку тяжких ускладнень, зазначила лікарка-інфекціоністка Оксана Зінчук.

«Кисневих пацієнтів вистачає, якщо є супутні патології чи вікові пацієнт, то вони потребують кисневої терапії, бо виражена задишка, супутні ускладнення йдуть, дихальна недостатність», – каже медичка.

Вперше на коронавірус захворіла Людмила Ковтунюк. Говорить: щеплення не робила через страх, вірусні захворювання раніше переносила в легкій формі.

Пацієнтка Людмила Ковтунюк. Суспільне Луцьк
Пацієнтка Людмила Ковтунюк. Суспільне Луцьк

«Потрапила в лікарню тиждень тому. Дуже повільно в мене просувається покращення, може, вік такий. Ще вдома мені зробилося погано, почало боліти в плечах. Фельдшерка вдома почула хрипи і направила в лікарню, щоб під наглядом покапали і пролікували», – розповіла жінка.

Зі слів волинянки, думка про вакцинацію після того, як занедужала, змінилася. «Думаю, що таки потрібно вакцинуватися, тоді в легшій формі воно переходить, та хвороба», – додала Людмила Ковтунюк.

Як розповіла завідувачка відділу епіднагляду Волинського центру контролю та профілактики хвороб Валентина Хомутінкіна, за останній тиждень в області захворіли понад 2,5 тисячі осіб, що майже на 50% більше, ніж за попередній тиждень.

«На 24 % більше захворіло дітей. Спостерігається ріст і летальних випадків від ковіду. Минулого тижня померло 11 волинян, це дорослі від 53 до 87 років. Усі мали хронічні захворювання», – говорить епідеміологиня.

Вберегтися від коронавірусу чи ускладнень хвороби допомагає вакцинація, миття рук і носіння масок, додала Валентина Хомутінкіна.

Коментар
Код блоку:
09/12/2022 Четвер
08.12.2022
07.12.2022