Чи можуть відмовити пацієнту без роздрукованого варіанту направлення: роз'яснення НСЗУ

23 Серпня 2022, 12:31
Чи можуть відмовити пацієнту без роздрукованого варіанту направлення 408
Чи можуть відмовити пацієнту без роздрукованого варіанту направлення

Отримати ряд медичних послуг в Україні можна лише за електронним направленням.

Лікуючий лікар та/або спеціаліст первинної ланки (сімейний лікар, терапевт або педіатр) виписують електронні направлення на аналізи, дослідження або на візити до вузькоспеціалізованих лікарів, роз'яснюють в Нацслужбі здоров'я. 

Пацієнт, який має на руках електронне направлення не повинен його роздруковувати або отримувати паперове. Пацієнту не мають право відмовити у наданні медичних послуг, якщо він не роздрукував електронне направлення або не взяв паперове. Головне, щоб пацієнт надав дійсний номер електронного направлення: прочитав його з СМС або виписав цей номер на окремий аркуш.

Під час воєнного часу, особливо в прифронтових зонах, дійсно в медичних закладах можуть просити паперове або роздруковане електронне направлення. Але тільки з об’єктивних причин. Наприклад, лікар немає доступу до електронної медичної системи, в лікарні відключають світло, тощо.

У такому випадку, якщо пацієнт має можливість роздрукувати направлення, це краще зробити.

Якщо медичний заклад працює в штатному режимі, а пацієнту все таки відмовляють у наданні послуги без роздрукованого е-направлення то варто:

  • звернутись до головного лікаря медичного закладу; 
  • подзвонити до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024