Що робити у разі радіаційної аварії

09 Серпня 2022, 11:15
Що робити у разі радіаційної аварії 274
Що робити у разі радіаційної аварії

Нині кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру, оскільки країна-терорист рф не дотримується жодних законів та правил ведення війни. Зокрема, йдеться про алгоритм дій у разі радіаційної аварії.

Ядерно-стратегічні об’єкти будуються таким чином, щоб витримувати значні фізичні пошкодження. Також на рівні всіх регіонів щодня здійснюється моніторинг радіаційного фону.  Це роблять фахівці обласних Центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ, зокрема, і Волинського ОЦКПХ. На ресурсах установи щодня публікується інформація про рівень радіаційного фону в області та узагальнені щомісячніпоказники, повідомляють на сайті Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб. 

За час воєнного стану перевищення показників радіаційного фону на Волині не зафіксовано.

Проте, важливо знати – що робити, якщо у вашій місцевості трапилася  радіаційна аварія. Основне – потрібно залишатися в приміщенні або терміново у нього зайти, якщо ви перебуваєте на вулиці.

  1. Перебувайте в укритті

Це може бути підвал або середина будівлі. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі. Варто також тримати поруч домашніх тварин, не дозволяти їм гуляти на вулиці. Якщо можливо, залишайтеся в кімнаті без вікон і зовнішніх дверей, зачиняйте вікна та двері, ущільніть отвори підручними засобами (скотч, змочена водою тканина тощо) та вимикайте системи вентиляції (кондиціонери або обігрівачі) у вашому будинку. Залишайтесь в укритті, допоки офіційна влада не надала інших вказівок. 

  1. Стежте за офіційними джерелами інформації

Користуйтеся повідомленнями від рятувальників (ДСНС), поліції, місцевої влади. Увімкніть телебачення, радіо, слідкуйте за офіційними каналами місцевої влади. До прикладу, підпишіться на такі канали в Telegram або Facebook. Якщо місцева влада та надзвичайники дають вказівки – виконуйте їх обов’язково. 

  1. Знезаразьте себе

Зніміть верхній шар одягу. Так ви позбудетеся до 90% радіоактивного матеріалу. Робіть це обережно, аби не розтрусити радіоактивний пил. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер, тримайте його далі від людей і домашніх тварин.

  1. Помийтесь, якщо є така можливість

Прийміть душ із милом, голову помийте шампунем. Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі. Не тріть і не подряпайте шкіру, аби радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани. Якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини тіла. Якщо доступу до води немає, скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.

  1. Одягніть чистий одяг

Допоможіть вашим рідним і близьким виконати всі згадані рекомендації. За можливості робіть це в рукавичках і масці чи респіраторі.

Нагадаємо: приймати йодид калію без потреби для «профілактики» недопустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю. Йодна профілактика здійснюється одноразово і лише коли на це є вказівка від органів влади.

Більше порад щодо дій у разі радіаційної аварії — за посиланням https://bit.ly/3SuzcY8

Коментар
Код блоку:
07/10/2022 П'ятниця
07.10.2022
06.10.2022