За пів року на Волині понад 3500 немовлят отримали першу дозу вакцини від гепатиту В
Гепатит В — це вірусне інфекційне захворювання, що передається через кров і рідини організму й може спричинити серйозне ураження печінки, зокрема, цироз і рак.
Перше рішення на користь життя — вакцинація від гепатиту В. Його роблять малюку в перші 24 години життя. Дуже важливо, щоби батьки були готові до цього й не відмовлялися від щеплення, роз'яснюють у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
За шість місяців 2022 року у Волинській області 33,6% (понад 3500 новонароджених дітей) отримали першу дозу вакцини від вірусного гепатиту В, та 23,5% (понад 2500 дітей до 1 року) завершили цикл вакцинації.
Що таке вірусний гепатит В та як від нього вберегтися
Тривале перебування вірусу в клітинах печінки може спровокувати розвиток цирозу й раку печінки, а це може призвести до смерті.
Вірусом можна інфікуватися в лікарні, вдома, у стоматологічному кабінеті, у перукарні, під час контакту з інфікованими предметами — зубною щіткою, залізним гребінцем, ножицями, якими користувалася інфікована людина.
Розвиток хронічної інфекції більше розповсюджений серед дітей грудного віку, інфікованих їхніми матерями, або до досягнення п’ятирічного віку. Саме тому важливо отримати всі три дози вакцини, бо від цього залежить рівень захисту дитини.
Дорослим також варто дізнатися чи мають вони щеплення. Адже вакцину проти вірусного гепатиту B ввели до програми імунізації дітей в Україні лише з 2001 року. Тому, якщо ви народилися до 2001 року, імовірно, що щеплення від вірусного гепатиту В у вас немає. Зверніться до свого лікаря та проконсультуйтеся з ним щодо отримання вакцини!
Лікування вірусного гепатиту В довготривале. Надійним захистом від цієї недуги є щеплення. Воно захищає більше, ніж на 95 %, і формує довічний імунітет.
Ніхто не повинен помирати від хвороб, яким можна запобігти. Особливо під час війни. Вакцинуйтеся!