Чи забезпечена Рівненщина ліками
Завдяки країнам – партнерам, волонтерам, що допомагають нашій державі, медицині функціонувати в умовах жорстокої війни, Рівненщина має достатню кількість ліків.
Про це в інтерв'ю розповів директор Департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Олег Вівсянник, йдеться на сайті Департаменту.
За його словами, найгостріше стояло питання забезпечення інсулінами, бо заводи – виробники інсуліну знищено або пошкоджено. Проте достатня кількість інсуліну наразі є.
Також, як відзначив директор, є знеболюючі, наркотичні лікарські засоби.
«Ми маємо достатньо гуманітарної допомоги. Водночас з державних резервів отримуємо достатню кількість таких препаратів. Антибіотикотерапію ми теж отримуємо за рахунок коштів державного бюджету та від волонтерської та гуманітарної допомоги», – зазначив Олег Вівсянник.
Він також розповів, що гостро стоїть питання про лікування орфанних, тобто рідкісних захворювань, лікування яких є дороговартісним. Забезпечення необхідними ліками досить чітко налагоджено з МОЗ України, тож Рівненщина отриму достатню кількість цих ліків.
«Піднімалось також питання лікування онкозахворювань хіміотерапією. Зараз Рівненські заклади не мають проблем з постачанням цих ліків. Якщо ми отримуємо інформацію від медиків, що ось – ось настане дефіцит ліків, то завдяки якісній комунікації з МОЗ упродовж 2 – 3 діб ліки надходять», – розповів Олег Вівсянник.
Наразі на Рівненщині вводять таку практику, що люди, котрі використовують той чи інший препарат, повинні мати його запаси на 2 – 3 місяці. Тому не було жодного пацієнта, який би не був забезпечений ліками.
«На початку війни ми відчували, що може настати криза з перев’язувальними матеріалами, знеболювальними чи протиопіковими препаратами. Ми зараз маємо достатню кількість лікарських засобів», – додав Олег Вівсянник.