Які ліки можуть стати дефіцитом в Україні

25 Червня 2022, 11:43
Які ліки можуть стати дефіцитом в Україні 375
Які ліки можуть стати дефіцитом в Україні

Українці найближчим часом можуть стикнутися з дефіцитом ліків і як наслідок - із загостренням хвороб.

Про це попереджає президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк на своїй сторінці у Facebook, пише УНІАН.

Він наголосив, що після того, як Рада заборонила постачання медпрепаратів з Росії і Білорусі, а заодно й ліки міжнародних компаній, вироблених в інших країнах, МОЗ досі не оприлюднив ліки, які потрапляють під цю заборону.

«Заборонимо, мезим, фестал – будемо менше їсти, німесулін – замінимо. А що робити з ліками для епілепсії? На 2019 рік в Україні було зареєстровано понад 50 тисяч таких хворих, –– наголошує Сердюк. – Гіпертонічна хвороба – мільйони людей приймають ліки які старанно підібрані і тримають тиск в нормі. Порушення ритму серця – терміново знайти кардіолога для заміни ліків, інакше: самостійна заміна – смертельно небезпечна процедура... Підвищений тиск: світова статистика – кожен третій має підвищений тиск. Це знову мільйони людей! Їх здоров’я під загрозою».

За його словами, щоб замінити ліки потрібен час, лікарі, аналізи. Мільйони людей не можуть швидко лягти в лікарні та перебувати в стаціонарі тиждень чи більше, щоб лікарі коректно, згідно з протоколами лікування, підібрали заміну препаратів, дозу, перевірила пацієнтів на алергію.

«Чиновник не буде відповідати за можливі наслідки заміни ліків. А це критично для багатьох хронічних захворювань – від цукрового діабету і до гіпертонічної хвороби», – зазначив Сердюк.

За його словами, в ЄС, кандидатом на вступ до якого ми стали, у випадку можливої відсутності ліків попереджають за 6 місяців.

«Починають інформувати пацієнтів та лікарів і поступово підбирається заміна препарату, його доза, перевіряється ефективність. Як зробити заміну сотень лікарських засобів в Україні, посеред війни, з розірваною логістикою, знищеними чи переповненими лікарнями, аби не втратити життя і здоров'я багатьох тисяч пацієнтів?» – запитує Сердюк.

Нагадаємо, в кінці травня 2022 року Рада обмежила обіг вироблених в Росії чи Білорусі ліків. Закон спрямований на зниження рівня податків, що надходять до бюджетів цих країн та фактично фінансують війну. 

У МОЗ запевнили, що це не спричинить дефіциту препаратів в аптеках.

Перелік препаратів, які можуть зникнути, можна подивитись тут. 

Коментар
Код блоку:
13/08/2022 П'ятниця
12.08.2022
12:00
11.08.2022