Додаткові дози вакцини є безпечним для людини, - Центр громадського здоров'я

16 Червня 2022, 14:32
Вакцинація 1261
Вакцинація

Введення повторних доз вакцини від інфекційних хвороб є цілком безпечним для здоров'я людини.

Це підтверджено результатами досліджень та рекомендовано авторитетними міжнародними організаціями, такими як World Health Organization (WHO) та Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності, запевняють у Центрі громадського здоров'я. 

У ситуації, коли інформація про проведені щеплення конкретної особи недоступна і немає можливості її отримати або ж відновити, доцільно зробити повторний курс щеплень.

Як повідомляють Ірина Волошина, доктор медичних наук, професорка кафедри сімейної медицини, та Федір Лапій, лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, у мирних умовах рівень введення додаткових доз вакцин сягає 10% серед загального населення.

В умовах посиленої міграції населення цей показник може зростати. Найчастіше повторно проводять щеплення від COVID-19, кору, правця, гемофільної інфекції, вітряної віспи.

Читайте також: Як надолужити пропущені щеплення

Повторний курс вакцинації має проводитись у тих же дозах, що і при стандартній схемі введення, з дотриманням мінімальних інтервалів з урахуванням віку пацієнта. Рекомендації з вакцинації дітей та дорослих із порушеним календарем щеплень схвалені наказом МОЗ.

Пам’ятайте, що вакцини, які використовуються в Україні, країнах ЄС, США і Канаді, є перевіреними та безпечними. Немає підвищеного ризику побічних ефектів у здорової дитини

Читайте також: Через війну в Україні зменшилась можливість діагностики інфекційних і онкозахворювань

Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
17.04.2024