стрічка

ООН навчає українських медиків на випадок застосування росією хімічної чи біологічної зброї

14 Травня 2022, 15:35
ООН навчає українських медиків на випадок застосування росією хімічної чи біологічної зброї 221
ООН навчає українських медиків на випадок застосування росією хімічної чи біологічної зброї

Організація Об'єднаних Націй проводить навчання українських медиків на випадок, якщо російські війська застосують хімічну чи біологічну зброю.

Про це в своєму Telegram-каналі повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Він зазначив, що 18 березня звернувся до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет.

«У листі повідомив про заяви офіційних осіб та міжнародних організацій, що існує загроза застосування Росією хімічних або біологічних отруйних речовин проти українців. Закликав використати всі можливі заходи міжнародного впливу, щоб не допустити застосування в Україні забороненого озброєння», - написав депутат.

Він отримав відповідь від постійного координатора ООН в Україні Оснат Лубрані.

«Представник організації запевнив у «солідарності з українським народом, який потерпає від вторгнення Російської Федерації, що призвело до загибелі мирного населення, в тому числі дітей», - зауважив Радуцький.

Депутат підкреслив, що питання про можливий викид хімічних матеріалів під час воєнних дій в Україні обговорюється на найвищому рівні.

««За даними ООН, наразі підтверджених ознак застосування сторонами біологічної та токсинної зброї під час ведення воєнних дій немає. Водночас ООН надає допомогу Україні, яка знадобиться у випадку застосування забороненої зброї», - наголосив парламентар.

Зокрема Міжрегіональний науково-дослідний інститут ООН з питань злочинності та правосуддя та управління ООН у справах роззброєння запланували на травень онлайн-тренінги, спрямовані на посилення готовності українських муніципальних органів до можливих хімічних інцидентів.

Також Всесвітня організація охорони здоров'я разом з Міністерством охорони здоров'я України доставляє до лікарень засоби індивідуального захисту, проведено навчання 1,5 тис. медиків, а також заплановані практичні тематичні тренінги для персоналу спеціалізованих лікарень.

Крім того, Програма ООН з навколишнього середовища ініціювала картографування та компіляцію екологічної шкоди, завданої вторгненням в Україну, яка також охоплює забруднення через викид хімічних матеріалів. ООН надалі планує допомагати у вирішенні екологічних питань.

«ООН призначить співробітника для координації узгодженої реакції агентств, фондів та програм ООН на можливі загрози щодо використання хімічних та біологічних речовин під час війни в Україні», - додав Радуцький.

Він подякував ООН за підтримку України та за важливі кроки, спрямовані на упередження хімічної атаки, підготовку медиків на випадок, якщо російські війська вкотре порушать міжнародні угоди та використають заборонену зброю.

Раніше Головне управління розвідки Міноборони повідомляло, що в прикордонних з Україною областях Російської Федерації почали посилену підготовку до епідемії холери, можливі провокації щодо застосовування біологічної зброї

Коментар
18/05/2022 Вівторок
17.05.2022
16.05.2022