стрічка

Волинь отримала тест-системи для діагностики понад 20 інфекційних хвороб

14 Травня 2022, 11:35
Волинь отримала тест-системи для діагностики понад 20 інфекційних хвороб 174
Волинь отримала тест-системи для діагностики понад 20 інфекційних хвороб

Працівники Центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України забезпечують санітарне та епідемічне благополуччя населення, займаються попередженням та профілактикою інфекційних та неінфекційних захворювань, епідеміологічним наглядом, імунопрофілактикою, промоцією здорового способу життя та реагують на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я.

Про це йдеться на сайті Волинського обласного центру КПХ МОЗ України. 

Наразі на рівні кожної області є можливість використовувати нові методи дослідження, які дозволяють вчасно виявляти особливо-небезпечні інфекційні хвороби. Відповідні можливості для лабораторної діагностики було забезпечено з огляду на військовий стан.

Завдяки роботі із партнерами вдалося доставити та запустити в роботу тест-системи для діагностики понад 20 нозологій. Йдеться про такі інфекції, як лептоспіроз, сибірку, бруцельоз, чуму, ботулізм, холеру, дифтерію, кір, паротит, краснуха, кліщові енцефаліти тощо.

Це потрібно, щоб вчасно підтверджувати та встановлювати діагноз особливо-небезпечної інфекції та, відповідно, призначати лікування й швидко запроваджувати протиепідемічні обмежувальні заходи. З використанням такої широкої лінійки засобів діагностики інфекційних хвороб буде забезпечено й ефективний розширений моніторинг навколишнього середовища.

Крім того, співробітники Центрів проводять профілактичну роботу в місцях поселення переселенців, організовують вакцинацію, проводять епідрозслідування та забезпечують дотримання протиепідемічних заходів у разі виявлення людей з ознаками інфекційних хвороб.

Важливою частиною роботи фахівців Центрів контролю та профілактики хвороб є взаємодія з місцевими органами влади. Так, проводяться тренінги на випадок виникнення різноманітних надзвичайних станів та відповідних заходів реагування.

Наші лабораторії продовжують працювати. Наші фахівці поділені на групи реагування залежно від напрямку роботи. Профілактика, швидке реагування на ускладнення і комунікація – зараз це основна зброя спеціалістів ЦКПХ.

Коментар
18/05/2022 Вівторок
17.05.2022
16.05.2022