Змінилися правила перетину кордону для людей з інвалідністю

04 Квітня 2022, 16:17
Змінилися правила перетину кордону для людей з інвалідністю 203806
Змінилися правила перетину кордону для людей з інвалідністю

Кабінет міністрів вніс зміни до правил перетину державного кордону в період дії воєнного стану для людей з інвалідністю.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба. Зміни внесли постановами від 29 березня № 383 та від 1 квітня № 399.

Так, люди з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявністю одного з цих документів:

  • довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;
  • посвідчення, що підтверджує відповідний статус;
  • пенсійного посвідчення;
  • посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги;
  • довідки для отримання пільг людиною з інвалідністю, яка не має права на пенсію чи соціальну допомогу.

Перетин державного кордону може здійснювати:

  • людина з інвалідністю I або II групи — у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така людина; дружини/чоловіка, повнолітніх сина/дочки, їхніх дружини/чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв'язки та інвалідність);
  • людина з інвалідністю I або II групи або інша людина, яка потребує постійного догляду, — у супроводі постійного доглядальника;
  • людина з інвалідністю, яку суд визнав недієздатною, — у супроводі його опікуна; якщо опікуна не призначили, то у супроводі одного з повнолітніх членів сім'ї;
  • люди з інвалідністю або інші люди, які потребують постійного догляду, проживають в установах та отримують соціальні послуги стаціонарного догляду, паліативного догляду.

Водночас останню категорію можуть супроводжувати працівники закладу догляду, які не перебувають на військовому або спеціальному обліку, або працівники, які перебувають на військовому чи спеціальному обліку: один працівник на 50 людей з інвалідністю та тих, хто потребує догляду.

Супровід дітей з інвалідністю для виїзду за межі України може здійснюватися матір'ю або батьком, опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями, які здійснюють такий супровід, за наявності посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги.

Супровід дітей з інвалідністю для виїзду за межі України також може здійснюватися бабусею, дідом, повнолітнім братом, сестрою, мачухою, вітчимом з урахуванням їхньої належності до переліку категорій осіб, звільнених від військової служби та мобілізації, за наявності у них відповідних підтвердних документів та документів що підтверджують родинні зв'язки.

Уряд також визначив, що люди з інвалідністю І групи та діти з інвалідністю мають першочергове право на проходження контролю у пунктах пропуску через держкордон. Разом із зазначеними особами в пріоритетному порядку можуть слідувати ті, хто їх супроводжують (не більш ніж двоє людей).

Крім того, виїзд за межі України людей та дітей з інвалідністю чи тих, хто потребує постійного догляду, разом із особою, яка супроводить, може здійснюватися не більше ніж один раз із часу введення воєнного стану.

Коментарі
05 Квітня 2022, 13:13
Чи може інвалід 3 групи по зору перетнути кордон?
05 Квітня 2022, 13:18
Чи може інвалід 3 групи по зору перетнути кордон?
06 Квітня 2022, 03:08
Чи може інвалід 3 групи по зору перетнути кордон і повернутись назад?
14 Квітня 2022, 16:40
Чи може інвалід 3 групи на даний момент перетнути кордон?
17 Квітня 2022, 16:34
також цікавить дане питання. Чи дозволений перетин інваліду ІІІ групи та за наявності яких документів? Дякую.
24 Квітня 2022, 17:47
Доброго дня,та мирного неба! Мій чоловік має інвалідність 3 групи з дитинства,довідку МСЕК,де зазначено,що не підлягає повторному перегляду.Чи може він перетнути кордон?Дякую
24 Квітня 2022, 17:58
Доброго дня,та мирного неба!Мій чоловік має інвалідність з дитинства 3 групи пожиттєво,довідку МСЕК,де зазначено,що не підлягає повторному перегляду.Чи може він перетнути кордон?Дякую
30 Квітня 2022, 17:34
Добрий день.Слава україні.Я інвалід третьої групи довічно чи можу я перетнути кордон.Дякую за відповідь.
10 Травня 2022, 08:18
Маю пожиттєво інвалідність по зору 3 групи,у військоматі записали обмежено придатним(нахрен нужним у ЗСУ) тож чи маю право на перетин кордону?
27 Травня 2022, 12:27
Доброго дня хочю запитати які документи потрібні для супроводжуючого інваліда першої групи щоб перетнути кордон?
31 Травня 2022, 09:23
Доброго дня я інвалід 3 групипи довічно чи можу я перетнути кордон і за якими документами ?
07 Червня 2022, 09:56
Доброго дня. Моє ім'я Дмитро інвалід 3-ї групи, чи маю право на виїзд за кордон? Дякую.
09 Червня 2022, 13:34
Чи може інвалід 3 групи перетинати кордон?
11 Червня 2022, 08:37
Доброго дня!скажіть будь ласка чи може чоловік з 3 групою інвалідності виїхати за кордон,інвалід дитинства .
12 Червня 2022, 12:58
Чи може інвалід 3 групи перетинати кордон?
12 Червня 2022, 12:59
Чи може інвалід 3 групи перетинати кордон?
15 Червня 2022, 19:50
Чи можна перетнути кордон з 3 групою інвалідності по слуху
16 Червня 2022, 18:32
Чи можи з третьою групою інвалідності серцевої судин перетнути кордон
16 Червня 2022, 19:11
Чи може чоловік інвалід другої групи по зору виїхати за кордон,і які потрібно мати документи
22 Червня 2022, 11:45
Які необхідні документи для чоловіка інваліда другої групи? Чи потрібно ще довідка з воєнкомату про непригодність?
30 Червня 2022, 12:09
Мене звати Андрій , мені 27 років . Чи можу я виїхати за кордон і вивести з собою матір . Яка мае пожиттеву 2 групу інвалідності .
04 Липня 2022, 07:26
Стаття не дописана. Згідно постанови кабміна зі змінами 3 група може їхати але без супроводу. Зайдіть на оригінальну постанову
04 Липня 2022, 20:47
Чи може чоловік інвалід 3 групи виїхати за кордон????
05 Липня 2022, 19:24
Чолочік 26 років інвалід з дитинства 3 групи чимає право на виїзд за кордон і які для цього потрібні документи ???
11 Липня 2022, 12:16
доброго дня мені 29 років. Чи можу я перетнути кордон з матір`ю інвалідом 2-ї групи якщо вона дієздатна ????
12 Липня 2022, 12:13
Чи може чоловік з 3групою інвалідності виїхати за кордон, що для цього потрібно. Чи потрібно довідка з військомату.
14 Липня 2022, 12:54
Інвалід з дитинства 3 групи цукровий діабет 1 типу (інсулінозалежний) чимає право на виїзд за кордон і які для цього потрібні документи ???
14 Липня 2022, 18:17
Особи з інвалідністю (незалежно від групи) (за наявності одного з таких документів, що підтверджують інвалідність: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о); посвідчення, яке підтверджує відповідний статус; пенсійного посвідчення .
15 Липня 2022, 13:45
А Ігор - Підар
19 Липня 2022, 06:43
Добрий день!Чи достатньо чоловікові документа про одруження з жінкою інвалідом 1 групи при виїзді разом з дружиною за кордон?
19 Липня 2022, 12:33
Чи може мій чоловік з інвалідністю 3 групи виїхати за кордон?
24 Липня 2022, 14:56
Маю третю групу інвалідності по зору з дитинства,чи можу я виїхати за кордон під час воєнних дій в Україні
28 Липня 2022, 14:29
Добрий день.У чоловіка 3 група по зіру,не бачить одне око.Чи має право виїхати за кордон?
04 Серпня 2022, 11:38
Чи може хлопець 3-ї групи інвалідності виїхати за кордон?
05 Серпня 2022, 04:35
Чи може людина з інвалідністю 3 групи пожиттєво виїхати за кордон.Дякую.
05 Серпня 2022, 13:13
можна людині з інвалідністю 3 групи пожиттєво виїхати за кордон.Дякую.
09 Серпня 2022, 15:26
Які документи потрібні інваліду дитинства по слуху 3 група (невійськово зобов'язаний) при перетині кордону?
09 Серпня 2022, 15:37
Які документи потрібні при перетині кордону інваліду дитинства 3-ї групи, невійськовозобов'язаний?
09 Серпня 2022, 16:09
Які правила перетину кордону інваліда дитинства по слуху 3-я група, невійськовозобов'язаний?
13 Серпня 2022, 07:41
Інвалід з дитинства 3 групи зі слуху може перетинати кордон?
14 Серпня 2022, 18:48
Чи може хлопець призовного віку з інвалідністю 3 групи виїхати за кордон? І чи потрібно йому явитись в військомат
16 Серпня 2022, 17:42
Я інвалід 2 групи з дитинства з міста Чернігів маю право виїхати за кордон
17 Серпня 2022, 11:59
Я інвалід 3 групи. Проведена операція по заміні тазобедреного суглоба. Чи можу я поїхати за кордон
18 Серпня 2022, 20:01
Добрий день.Я інвалід 3 - ї групи довічно.Чи маю право виїхати за кордон?
19 Серпня 2022, 10:27
Я ынвалид 4й группи, можна я паэду?
27 Серпня 2022, 03:35
Добрий ранок! Я маю 3 групи, нечуючий, чи маю я,право їхати за кордон? Дякую 🙏🏻
29 Серпня 2022, 13:28
Доброго дня Я інвалід 2 групи,перетнув кордон,чи є в мене можливість, повернутися на Україну і через короткий час виїхати ще раз!? Дякую
07 Вересня 2022, 09:11
Доброго дня. Я маю 2гр інвал. по зору ,в чоловіка 2гр.інв.чорнобильця.Потрібно на короткий час зїздити до Польщі.У воєнкоматі сказали,що чоловіка не випустять,бо він є на обліку як обмежено дійсний в мирний час ,а у воєнний час дійсний для служби.Чи це так? І що тоді робити?Ми живемо вдвох і я сама виїхати не можу через поганий зір
07 Вересня 2022, 15:20
Інвалід 3 групи,обмежено придатний,перетнути кордон можливо без проблем?
08 Вересня 2022, 05:13
Доброго дня. Скажіть будь ласка що потрібно для перетину кордону для інваліда 3 групи цироз печінки?
12 Вересня 2022, 07:46
Добрий день,чи може чоловік з 3ю групою виїхати?що потрібно?
12 Вересня 2022, 12:21
Доброго дня. Скажіть будь ласка, які документи необхідні для виїзду за кордон для інваліда 3 групи?
15 Вересня 2022, 20:01
Чи достатньо посвідчення про інвалідність 2 групи з дитинства з 17 років через цукровий діабет 1 типу на інсуліні жінки та свідотцтва про шлюб з чоловіком для його перетину кордону як супроводжуючого та якщо ми жили і не були розписані ,то можна піснях одруження одразу їхати разом ,які потрібні документи ?
18 Вересня 2022, 18:29
Дорого вечора, я інвалід 2-Ї групи, хочу перетнути кордон у супроводі батька, які документи потрібно для цього ?, батько був опікуном з народження.
27 Вересня 2022, 17:46
Добрий день, чи можна перетнути кордон жінці3 гр інвалідності у супроводі чоловіка?? Відповідно до закону 1044 від 10 . 09 22
26 Жовтня 2022, 08:25
Добрий день!Підскажіть будь-ласка в мене мама інвалід 2групи чи може вона перетнути кордон у супроводі сина якому 19 років,і які документи для цього необхідно мати ?
04 Листопада 2022, 13:36
Доброго дня читаю в інтернеті що з 3 листопада перетинати кордон інвалід 3 групи може лише при наявності постійного посвідчення, чи це правда??
28 Листопада 2022, 00:06
Я маю 3 групу інвалідності.зараз перебуваю в Чехії.Я покидав Україну не було військового стану,а зараз хочу поїхати в Україну,мене назад з України випустять?? Я маю посвідчення довідку з військомату про непридатність і довідку від МСЕК.
28 Листопада 2022, 00:08
Маю 3 групу інв.довічно.чи випустять з україни?? Маю посвідчення