«Дарниця» вироблятиме препарат для лікування COVID-19

23 Березня 2022, 13:14
«Дарниця» вироблятиме препарат для лікування COVID-19 957
«Дарниця» вироблятиме препарат для лікування COVID-19

«Дарниця» 18 березня офіційно виграла конкурс та підписала угоду із організацією МРР (The Medicines Patent Pool) на отримання ліцензії щодо розробки та виробництва препарату від коронавірусу.

Про це йдеться на офіційному сайті фармацевтичної компанії.

Розроблятимуть препарат на основі генеричної  версії орального протиковідного препарату Pfizer нірматрелвіру (nirmatrelvir) у комбінації із низькою дозою рітонавіру (nirmatrelvir; ritonavir).

 

Наразі «Дарниця» є першою та єдиною в Україні фармацевтичною компанією із правом розробки та виробництва цього генеричного препарату для поставок у  95 країн світу, в тому числі і Україну.

 

Пероральне лікування, розроблене Pfizer, призначене в основному для лікування пацієнтів з COVID-19 легкого та середнього ступеня тяжкості, які мають високий ризик ускладнень. Застосовується для уникнення погіршення і переходу захворювання з легкого ступеня тяжкості на середню тяжкість, а також для уникнення госпіталізації.

З 17 лютого 2022 року за результатами клінічних випробувань МОЗ України дозволило використання препарату Pfizer від COVID-19, що продається під назвою PAXLOVID™ («Паксловід»).

 

«У сучасних умовах воєнного стану в країні та світової пандемії, потужна та інноваційна фарма — це вкрай важлива складова національної безпеки країни. Як найбільший фармацевтичний виробник України, «Дарниця» створила стратегію у партнерстві із урядом та міжнародними лідерами охорони здоров’я, щоб допомогти забезпечити доступ до генеричної версії лікування COVID-19 для українських пацієнтів та медичних працівників, а також для всього регіону. Ми дуже вдячні МОЗ за допомогу у цьому проекті, а також МРР за довіру та підтримку. Ми впевнені у перемозі над агресором і вже сьогодні дивимося на два кроки уперед щодо подолання можливих пандемії в країні», - підкреслив голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків.

З початку війни в Україні проблема пандемії Covid-19 відійшла на другий план. Однак офіційна статистика захворювань на COVID-19 вказує на те, що хвороба все ще лишається небезпечною для країни. 

Станом на 22 березня цього року в Україні зареєстровано близько 4,9 мільйонів випадків захворювання, з яких понад 100 тисяч людей померли від хвороби. Сьогодні на обрії з'явився штам Омікрон ВА.2, який визнаний ВООЗ, як такий, що потребує контролю. Штам Омікрон ВА.2 є причиною зростання захворюваності у Великобританії і потенційно може викликати нову хвилю захворюваності у Європі.

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024