Як батькам в екстремальних умовах допомогти дитині, що захворіла

19 Березня 2022, 17:05
Як батькам в екстремальних умовах допомогти дитині, що захворіла 891
Як батькам в екстремальних умовах допомогти дитині, що захворіла

Під час бойових дій батьки можуть стикнутися з тим, що їхня дитина раптово захворіє.

Як розпізнати хворобу, які симптоми та як допомогти дитині – нагадують у Центрі громадського здоров'я.

Які ознаки захворювання у дитини? 

Лихоманка (підвищення температури тіла більше 38°С), сонливість, зниження апетиту, погане самопочуття, капризність, закладеність носа, слизові виділення з носа, біль у горлі, кашель.

Як лікувати? 

Обов’язковим є тепле рясне пиття. Дитина повинна багато пити, для малюків на грудному вигодовуванні – рекомендуємо часте прикладання до грудей. 

Яку температуру збивати? 

Орієнтуйтесь на самопочуття дитини. Якщо в малюка температура 38°С при цьому він активний – ліки давати не потрібно, але якщо дитина капризує, тоді варто застосувати жарознижувальні ліки. Збивати температуру потрібно при цифрах 39-39,5°С і більше у всіх дітей та 38°С і більше у немовлят віком до 3 міс. та у дітей з фебрильними судомами в анамнезі.

Які ліки застосувати? 

Парацетамол  (разова доза  10-15 мг/кг, максимальна добова 60 мг/кг, 4 р/д з інтервалом не менше 6 год) та ібупрофен (разова доза  5-10 мг/кг, максимальна добова 30 мг/кг, 3 р/д з інтервалом не менше 8 год). Препарати можна чергувати між собою якщо це необхідно. 

Якщо в дитини заклало ніс? 

Для механічного очищування від слизу і зняття набряку – промивання носа ізотонічним та/або гіпертонічним сольовим розчином. Також можна застосувати краплі з ксилометазоліном, диметиндином, фенілефрином. 

Якщо болить горло? 

Спреї або льодяники для ротової порожнини з бензидаміном, лізоцимом з урахуванням віку дитини. При відсутності цих ліків – препарати парацетамолу або ібупрофену.  

Якщо з’явився кашель? 

Також важливим є тепле пиття. Якщо кашель значно погіршує загальний стан та самопочуття дитини можна застосовувати сиропи з відхаркувальною дією на основі екстракту плюща, алтеї, амброксолу з урахуванням віку дитини та згідно з інструкцією. При погіршенні стану, посиленні кашлю, появі задишки – негайно звернутися до лікаря. 

Якщо в дитини блювання або діарея? 

Основне – це відпоювання. При можливості готовими електролітними розчинами згідно з інструкцією.  Обов’язково пробіотики з Saccharomyces boulardii, Lactobacillus rhamnosus, ентеросорбенти на основі діоксиду кремнію та препарати з діосмектитом.   Якщо блювання, діарея не припиняється, дитина в’яла, загальмована, не цікавиться нічим, сечовипускання не було 6 годин і більше, наявна кров у випорожненнях, сильні болі в животі – терміново звернутись до лікаря. 

Для уникнення проблем з захворюваннями у дітей в екстремальних умовах намагайтеся – не переохолоджувати чи не перегрівати дітей (адекватний одяг); стежити за гігієною рук і середовища; створювати достатній питний режим (обов’язково тепле пиття).

Коли звернутися до лікаря? 

Температура в дитини перших 3 міс. життя 38°С і більше, у старших – 39,5°С і більше, судоми, блювання, монотонний тривалий пронизливий або слабкий крик, головний біль, утруднене дихання, вибухає велике тім’ячко, висипка, що не зникає при натисканні у вигляді «зірочок», порушена хода, сильний біль в животі, вусі, горлі, порушення свідомості, лихоманка більше ніж 3 доби, повторне підвищення температури тіла після кількох днів нормальної температури.

Коментар
Код блоку:
13/08/2022 П'ятниця
12.08.2022
12:00
11.08.2022