стрічка

У Львові вперше провели трансплантацію печінки однорічній дитині від посмертного донора

19 Січня 2022, 15:10
У Львові вперше провели трансплантацію печінки однорічній дитині від посмертного донора 598
У Львові вперше провели трансплантацію печінки однорічній дитині від посмертного донора

Завдяки трансплантації хлопчик із Прикарпаття не просто отримав шанс жити, а ще й став першою в Україні дитиною, якій печінку трансплантували від посмертного донора у такому маленькому віці.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав ковельчанин, колишній керівник Ковельського МТМО, а нині – керівник Першого медичного об'єднання міста Львова Олег Самчук. 

Тиждень тому лікарі з різних медзакладів, а ще поліцейські і та багато-багато небайдужих людей об'єдналися, щоб однорічний Артемчик із маленького села на Прикарпатті дочекався донорської печінки. Завдяки цьому він не просто отримав шанс жити, а ще й став першою в Україні дитиною, якій печінку трансплантували від посмертного донора у такому маленькому віці.

За словами лікаря, Артемко важить усього 9,5 кг. Страшну хворобу – атрезію жовчних протоків та виражену печінкова недостатність – у ньому видають жовті шкіра і склери, а ще великий животик.

З таким діагнозом він народився, а в серпні стало відомо – врятувати дитину може лише трансплантація печінки. Її від посмертного донора таким маленьким діткам в нашій країні ще не робили, а з родини Артемкові за донора не підходив ніхто.

Відтак останні чотири місяці хлопчик з 22-річною мамою Христиною жили в лікарні і лише сподівалися на диво. Там 6 січня малюк навіть відсвяткував свій перший День народження.

І от 12 січня стає відомо – у Вінниці, в обласній клінічній психоневрологічній лікарні ім.акад.О.Ющенка, є донор. Це 44-річний чоловік, у мозку якого розірвалася аневризма. Врятувати пацієнта лікарі не змогли, але родина чоловіка підписала згоду на вилучення органів і подарувала шанс Артемку.
«Розгортається ціла спецоперація. Печінку, яка поза тілом «живе» максимум 12 годин, з Вінниці доправляє вертоліт Нацполіції. Орган в дитячій лікарні на Орлика зустрічають трансплантологи – це наші лікарі та команда колег з столичної лікарні «Феофанія», які приїхали на допомогу. Хірургічне втручання виявляється надскладним. Спершу лікарям доводиться розділити донорську печінку, аби взяти для маленького Артемка її частину. Потім розпочинається сама трансплантація, яка триває майже до ранку – це близько 12 годин», – написав Олег Самчук. 
Відтоді малюк перебуває в реанімації під цілодобовим моніторингом. Від нього не відходять лікарі.
 
«І нині у це велике Свято, на сьому добу після трансплантації, можу нарешті сказати: печінка працює, стан дитини стабільний. І хоча успішна операція – це лише половина шляху – попереду не менш складна його частина, виснажений хворобою організм дитини має адаптуватися до життя з новим органом, наш колектив продовжує докладати максимум зусиль, щоб Артемко окріпнув і зовсім скоро покинув нашу лікарню здоровим малюком. Його мама вірить, що з Божою допомогою так і буде», – йеться у дописі. 
Також лікар подякував лікарям Клінічної лікарні «Феофанія» та Національного інститут хірургії та трансплантології ім.О.О.Шалімова, а також усім, завдяки кому вдалося дати шанс на життя Артемку.
І звісно, найбільша подяка і шана - родичам донора, які погодилися допомогти врятувати життя маленького хлопчика.

Коментар
18/05/2022 Вівторок
17.05.2022
16.05.2022