Рятуючи людські життя: досягнення медиків Волині у 2021 році. Частина ІІ

02 Січня 2022, 10:00
Рятуючи людські життя: досягнення медиків Волині у 2021 році. Частина ІІ 1594
Рятуючи людські життя: досягнення медиків Волині у 2021 році. Частина ІІ

Цей 2021 рік – рік пандемії – для усіх був доволі складним, особливо – для працівників сфери медицини, котрі у період епідемії практично вибиваючись із сил продовжували рятувати людські життя, вчасно діагностувати найбільш складні хвороби та успішно їх лікувати та оперувати.

Новітні методики оперативних втручань, новітня сучасна апаратура, капітальні ремонти приймальних відділень, реорганізація давали можливість нашим медикам прооперувати більшу кількість пацієнтів, тим самим повертаючи їм здоров'я та часто – рятуючи життя. 

І це стосувалося не лише найбільш потужних клінік Луцька та Ковеля, а й навіть звичайних районних лікарень, де активно почали застосовувати новітні методи оперування. 

Наприкінці року сайт Район.Медицина зібрав найбільші досягнення медиків Волині. 

Тож про їхні успіхи читайте у нашій другій частині підбірки новин.

Читайте також: Рятуючи людські життя: досягнення медиків Волині у 2021 році. Частина І

1. У Волинській обласній лікарні запрацювали оновлені операційні блоки

 У Волинській обласній клінічній лікарні запрацювали оновлені операційні блоки відділень «Ортопедія й травматологія» та «Нейрохірургія».

2. У Луцькій міській лікарні збільшили кількість тромболізисів

Тромболізис, процес розчинення тромбу під впливом введеного в кров’яну систему ферменту, проводять у відділенні неврології Луцької міської клінічної лікарні з 2009 року. Протягом останніх 4 місяців значно збільшилася кількість проведених тромболізисів, що складає 11.8% від усіх пацієнтів з ішемічним інсультом пролікованих у медзакладі. 

3. Відремонтували приймальне відділення Волинської обласної клінічної лікарні

Нове відділення облаштували так, аби лікування пацієнтів розпочиналось уже з його порогу. В приймальному відділенні лікарні облаштували спеціальний заїзд для карет швидкої допомоги, зону реєстрації, зону очікування, діагностики. Для тих пацієнтів, які надходять у невідкладному стані, є спеціально облаштовані палати. Найбільше уваги приділили витяжним системам – їх тут 16.

4. У Луцьку відкрили діагностичний центр захисту материнства і дитинства

 У Луцьку показали та офіційно відкрили діагностичний центр у КП «Волинське обласне територіальне об'єднання захисту материнства і дитинства». Представили також закуплене обладнання. Усе це відбувалося в рамках конференції «Обмін досвідом у сфері впровадження системи перинатальної допомоги на обласних рівнях».

 

5. У Ковельському медоб'єднанні завершили будівництво приймального відділення

У Ковельській лікарні завершили будівельні роботи з реконструкції приймального відділення, що тривали в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Для реконструкції провели великий масштаб робіт. Зокрема, приймальне відділення для зручності й медиків і пацієнтів розширили до 1370 м.кв. Площа до реконструкції становила 157 кв. м.
 
Зважитися на операцію на відкритому серці у 78 років може не кожен, проте невтішний діагноз – аортальний стеноз, не залишив вибору Галині Григорівні Корнійко з Рівненщини.  Пацієнтка не погоджувалася на операцію, аж поки не потрапила до лікарні з набряком легень. Прийняли рішення про проведення відкритої операції на серці: протезування аортального клапана біологічним протезом. 

 

7. Ковельські хірурги прооперували унікальну пацієнтку із дзеркальним розташуванням внутрішніх органів

Унікальну пацієнтку із дзеркальним розташуванням внутрішніх органів прооперували днями хірурги Ковельського МТМО. 53-річна жінка поступила у хірургічне відділення з ознаками гострого калькульозного холециститу. У результаті ультразвукового дослідження та комп’ютерної томографії у хворої виявили транспозицію внутрішніх органів. Це досить рідкісна генетична аномалія розвитку, яка зустрічається один раз на 10 тисяч випадків.

 

8. Ковельські хірурги, застосувавши новітні методи, врятували життя двом пацієнтам з ішемічним інсультом

У відділенні інтервенційної радіології Ковельського МТМО проведено дві унікальні операції. Пацієнти — чоловік 79 років та 70-літня жінка, потрапили до лікарні у критичному стані – з ішемічним інсультом (тромбозом артерій головного мозку). Кожна хвилина мала значення для збереження здоров’я та порятунку життя! Аби не дати загинути тим ділянкам мозку, до яких раптово припинилося надходження кисню, хворим терміново провели ендоваскулярну тромбоекстракцію — інноваційний метод лікування інсульту, який почали використовувати у Ковельському МТМО. 

9. На Волині хірурги зробили унікальну для обласних медиків операцію

Хірурги відділення артроскопії Волинської обласної клінічної лікарні першими на Волині прооперували пацієнтові гомілково-ступеневий суглоб із подальшою можливістю його повного функціонування. 25-річний житель Львівщини звернувся до лікарів із болями, які відчув у травні. До всього додавалися набряки й накульгування. Пов’язував їх із травмою в ДТП, в яку потрапив ще 8 років тому. Медикаментозне амбулаторне лікування нічого не давало.

 

10. Ковельські лікарі виконують одні з найскладніших операцій в урології

 Новітні методики лікування і сучасне ендоскопічне обладнання дозволяють хірургам Ковельського МТМО на високому рівні надавати допомогу людям з сечокам’яною хворобою. У Ковельському МТМО лікують пацієнтів з патологією органів сечостатевої системи, виконують весь спектр високотехнологічних операцій з використанням інноваційного медичного оснащення: контактного літотриптера, нефоскопа, уретерореноскопа, резектоскопа.

11. За сантиметр від важливої судини: у Луцьку підлітку витягли з голови кулю

До Волинської обласної дитячої лікарні потрапив хлопець 16 років з травмою головного мозку. У результаті необережного поводження з пневматичною зброєю куля потрапила в головний мозок з руйнацією скроневої кістки та частини головного мозку. Нейрохірурги виконали невідкладну операцію і вилучили стороннє тіло, видалили пошкоджені тканини і відновили цілісність збережених тканин.

12. На Волині вперше провели малотравматичну операцію на гомілково-ступеневому суглобі

Малотравматичну артроскопію гомілково-ступеневого суглобу вперше провели хірурги-травматологи Волинської обласної клінічної лікарні. Це перша така операція на Волині, каже завідувач відділення артроскопії Волинської обласної клінічної лікарні Микола Наїдко.

13. У Волинській обласній дитячій лікарні прооперували двох діток зі складними патологіями

Одна з них – відеоасистована торакотомія, проведена дитині на 10 добу від народження з приводу вродженої вади розвитку – діафрагмальної кили. Інше оперативне втручання – діагностична лапаротомія 2-річному пацієнту із використанням сучасного хірургічного обладнання (LigaSure, аргонової зварки, Lotus), під час якого здійснено резекцію пухлини верхнього полюсу селезінки розміром до 5 см (ювенільної гемангіендотеліоми).

14. Нововолинські медики прооперували 91-річну жінку з переломом плечової кістки

91-річна жінка впала та отримала травму лівої руки, її ургентно госпіталізували в Нововолинську лікарню. Її успішно прооперували. Провівши обстеження, жінці встановили діагноз: закритий відламковий перелом лівої плечової кістки в нижній третині зі зміщенням.

15. Любомльські хірурги врятували життя чоловіку з ножовим пораненням серця

Увечері, 1 грудня, на приймальне відділення Любомльського ТМО працівники екстреної медичної допомоги доставили чоловіка з колотою раною грудної клітки передньої стінки зліва. Якнайшвидше обстеживши чоловіка (зробили рентген-діагностику, кардіограму) черговий лікар прийняв рішення негайно оперувати чоловіка з ножовим пораненням в серце. Хірурги залиши рану на серці, зробили дренаж. Загалом оперативне втручання тривало дві години і життя людини вдалося врятувати.

16. У Нововолинську прооперували жінку зі злоякісною пухлиною

 Близько пів року тому в хірургічне відділення Нововолинської центральної міської лікарні поступила жінка з гострою кишковою непрохідністю. В ургентному порядку провели операцію. Під час оперативного втручання діагностували пухлину, яка виявилася злоякісною.

17. Волинські нейрохірурги прооперували 13-річного підлітка зі складною травмою шийного хребця

Команда лікарів-нейрохірургів прооперувала складний випадок травми «зуба» (анатомічна ділянка) другого шийного хребця. 13-річний хлопчина отримав травму в червні цього року і враховуючи зону зламу, молодий вік, високі ризики операції, хірурги спробували «заживити» цей складний перелом протягом 6 місяців без операції. 

18.На Волині нейрохірурги успішно прооперували 7-річну дівчинкою з пухлиною спинного мозку

 Нейрохірурги Волинської обласної дитячої клінічної лікарні успішно прооперували дівчинку з пухлиною спинного мозку. Розташована була пухлина в товщі спинного мозку (інтрамедулярно) в грудному відділі. І у випадку незначного зміщення мікроінструментів під час видалення пухлини, навіть на кілька міліметрів в будь-якому напрямку, дитинка могла б залишитись інвалідом на все життя і більше ніколи не мати змоги рухати ногами чи не змогти контролювати роботу тазових органів. 

Як бачимо, за рік багато що змінилося в галузі медицини Волині, адже лікарні отримали нове сучасне обладнання, удосконалились лікувально-діагностичні методики, що дозволило на ранніх стадіях виявляти та лікувати безліч хвороб. Опанували лікарі і малоінвазивні методики оперування, завдяки яким пацієнтів уже на другий-третій день виписували додому. 

Окрім того, завдяки вчасній діагностиці лікарі стали все більше людей рятувати та оперувати людей із серцево-судинними захворюваннями, інфарктами та інсультами, складними онкологічними хворобами.

А ми ж побажаємо нашим медикам у новому році міцного здоров'я, вдячних пацієнтів та гідного ставлення від держави.

Бережіть себе!

Коментар
20/09/2024 Четвер
19.09.2024