стрічка

Тест на антитіла не доводить, що у людини сформувався іменітет від COVID-19, – МОЗ

29 Листопада 2021, 12:43
Тест на антитіла не доводить, що у людини сформувався іменітет від COVID-19 1197
Тест на антитіла не доводить, що у людини сформувався іменітет від COVID-19

Тест на антитіла лише показує, що ймовірно вони у вас є, але не доводить, що у вас сформований імунітет від хвороби.

Відтак у МОЗ спростовують міф про те, що наявність в організмі людини антитіл є причиною відмови від вакцинації.

МІФ: Тест на антитіла показав їх наявність у крові, тому я вже захищений(-а) і мені не потрібно вакцинуватись від COVID-19.

ФАКТ: Тест на антитіла лише показує, що ймовірно вони у вас є, але не доводить, що у вас сформований імунітет від хвороби.

Світ переживає пандемію коронавірусної хвороби. Щоб зупинити цей процес і повернутись до звичного життя, в усіх країнах проводиться кампанія з вакцинації.

Проте існує частина людей, які заявляють, що їм не потрібно вакцинуватись, адже вони вже перехворіли і мають антитіла до вірусу SARS-CoV-2, який викликає COVID-19. Подібні розповіді можна почути серед знайомих або зустріти в коментарях в інтернеті.

Але чи дійсно за показниками рівня антитіл можна бути впевненими, що сформовано імунітет до коронавірусної хвороби?

Давайте розберемося!

Тест на антитіла, або серологічне дослідження, – це аналіз на наявність антитіл у крові. Вони утворюються як імунна реакція організму на інфекцію. Зазвичай антитіла до коронавірусу виявляються у перші кілька тижнів після зараження. Їх наявність вказує на те, що людина перенесла хворобу, незалежно від того, була інфекція у тяжкій або легкій формі чи минула безсимптомно.

Крім антитіл, у боротьбі з інфекцією беруть участь інші агенти, зокрема, важливими у формуванні імунної пам’яті є Т-лімфоцити. Т-клітини відіграють не меншу роль в імунному захисті від Covid-19, ніж антитіла до коронавірусу.

Процедура визначення антитіл проводиться в наукових цілях. Серологічне дослідження допомагає ретроспективно визначити масштаби поширення інфекції, встановити джерело спалаху тощо. Для пересічної людини ця процедура позбавлена сенсу, оскільки цим тестом не можна визначити рівень імунного захисту.

Тести на антитіла, які проводять у комерційних лабораторіях, можуть давати різні дані. Наприклад, тест може показати, що ви були ніби хворі на коронавірус, хоча насправді у вас була звичайна застуда.

Наразі немає наукових даних щодо конкретно визначеного титру антитіл, який би міг гарантовано захистити від повторного інфікування, оскільки хвороба відносно нова та наукові дослідження ще тривають. На це впливають циркуляція різних штамів коронавірусу, а також індивідуальні особливості імунної системи людини.

Натомість вакцини не шкодять організму, а навпаки «навчають» його боротися з інфекціями. Вакцини проти вірусу SARS-CoV-2 формують імунну відповідь проти кількох штамів, що вже підтверджено дослідженнями наукової спільноти та фармацевтичних компаній. На додаток така імунна відповідь є більш стабільною та ефективною.

У випадку, коли людина перехворіла на коронавірусну інфекцію, може постати питання: а чи потрібно їй йти щеплюватись? Наукова спільнота говорить, що факт перенесення хвороби ще не означає, що у людини сформувався імунітет. Тому саме вакцинація може вберегти від тяжкого перебігу та повторних інфікувань, навіть якщо і сформувався імунітет.

Тому не бійтесь вакцинації, уникайте фейків та думайте критично!

Читайте також: Новий штам коронавірусу Omicron може бути в рази заразнішим, ніж Delta

Удар по серцю: як впливає COVID-19 на серцево-судинну систему

Чи потрібно вакцинуватись тим, у кого наявні антитіла: роз'яснення лікарки

Коментар
27/05/2022 П'ятниця
27.05.2022
26.05.2022