стрічка

У селі на Рівненщині, де виявили спалах поліомієліту, вакцинували 60% дітей

28 Жовтня 2021, 13:15
Вакцинація від поліомієліту 294
Вакцинація від поліомієліту

Ситуацію із спалахом поліомієліту в Рівненській області розглянули під час Державної комісії з питань ТЕБ і НС під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова.

Про це пише сайт Рівненської ОДА.

Як повідомив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, у Рівненській області за два тижні додатковою імунізацією від поліомієліту охоплено 60% дітей до 5 років Великоомелянської ТГ. Були створені бригади, які виїжджали і проводили щеплення. Пункт щеплення працював і на базі місцевого ФАПу.

 

«Додатково обстежено 26 школярів місцевого ліцею та вихованців дитсадка, які контактували із родиною. Відібрані проби з навколишнього середовища. Дослідження тривають. Закладам освіти заборонено приймати нещеплених дітей. Будуть перевірки», – повідомив Сергій Подолін.

 

Медики продовжують роз’яснювальну роботу із жителями громади. Батькам, які відмовляються вакцинувати дітей, направлені листи щодо відповідальності за невиконання профілактичних щеплень, порушення прав на захист і здоров’я дітей.

 

Керівник МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що перевіряються контакти родини хворої дитини з Рівненщини із знайомими на Закарпатті. У залежності від результатів епідрозслідування будуть конкретні кроки щодо проведення імунізації. Результати МОЗ оприлюднить найближчим часом.

 

Віктор Ляшко нагадав, що саме на Закарпатті в 2016 році був зареєстрований спалах поліомієліту.

 

«Разом тим, потрібно терміново розпочати імунізацію невакцинованих дітей відповідно до календаря щеплень. Маємо уникнути гострих в’ялих паралічів. Доручаю усім регіонам України посилити епідеміологічний нагляд саме за гострими в’ялими паралічами. Алгоритм дій надасть Міністерство охорони здоров’я. Це досить складна ситуація і її нелегко локалізувати», – наголосив Віктор Ляшко.

Читайте також: У селі на Рівненщині, де виявили спалах поліомієліту, люди тікали городами від медиків

Що робити, коли ви підозрюєте у своєї дитини поліомієліт

У родині, де паралізувало півторарічну дитину від поліомієліту, інфікованими виявились ще шестеро дітей

Рівненщина: хворий на поліомієліт хлопчик вже не стає на ноги

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
28/11/2021 Субота
27.11.2021
26.11.2021