стрічка

Вакцинація: чи можна вакцинуватися людині після інсульту та який препарат обрати

26 Жовтня 2021, 13:20
Вакцинація: чи можна вакцинуватися людині після інсульту та який препарат обрати 898
Вакцинація: чи можна вакцинуватися людині після інсульту та який препарат обрати

Штам коронавірусу Дельта найбільш небезпечний для людей похилого віку з хронічними, важкими і будь-якими іншими захворюваннями, тож для них вакцинація є життєво необхідною.

Про це розповів лікар-реаніматолог ізраїльського медичного центру Борис Бриль в інтерв'ю ТСН.ua.

«Первинний вірус (альфа) більше вражав людей старшого віку. Він в основному був для літніх - для людей з хронічними захворюваннями. Він небезпечний. Дельта-вірус ще більш небезпечний в першу чергу для людей похилого віку з хронічними, важкими й будь-якими захворюваннями. Якщо я кожен день можу проплисти декілька кілометрів або пробігти таку ж відстань – ризик, що коронавірус закінчиться для мене летально, не такий високий», – пояснює Бриль.

За його словами, людям після інсульту і тим, які мають серцево-судинні захворювання чи проблеми з тиском, можна і потрібно вакцинуватися.

«Якою вакциною можна робити щеплення? Будь-якою, яка є сьогодні. Вам або жити на дачі й ні з ким не зустрічатися, тоді 100% не заразитеся, або робити вакцинацію. Вірус - не чайка і не перелітний птах, у нього крил немає. Він передається через контакт, повітряно-крапельний або аерозольний. Обов'язково треба вакцинуватися сьогодні та тим, що є. Не треба чекати «через тиждень», тому що того тижня у вас може і не бути. Коли потрібно пристебнутися, коли ви їдете на великій швидкості на автомобілі? Завтра або зараз? А яким ременем? А тим, що є», – відповів Бриль.

Він наголосив, що всі наявні вакцини пройшли випробування і довели свою безпеку та ефективність.

При цьому Бриль додав, що вакцинуватися не можна лише людям, які мають алергію на препарати у складі вакцини та під час гострої фази будь-якого захворювання.

Читайте такожНевакцинованим волинянам хочуть обмежити доступ до храмів

На Волині через рекордну кількість хворих та померлих від ковіду заговорили про сортування пацієнтів

Коментар
18/05/2022 Вівторок
17.05.2022
16.05.2022