стрічка

Волинь наближається до «червоної» зони, – Наталія Янко

20 Жовтня 2021, 15:20
Волинь наближається до «червоної» зони 868
Волинь наближається до «червоної» зони

Епідеміологічна ситуація із захворюваністю на коронавірус в останні дні на Волині не радує, оскільки щодня реєструють збільшення кількості хворих. 

Про це журналісти Район.Медицина дізналися із брифінгу, який відбувся 20 жовтня у Волинській ОДА.

За словами головної санітарної лікарки області Наталії Янко, епідситуація ускладнюється з кожним днем. Є тенденція до стрімкого росту захворювань, за рівнем якої Україна знаходиться на восьмому місці в Європі, а в світі – на 19. Кількість хворих за добу в Україні наближається до 20 тисяч, що можна пояснити впливом на перебіг епідемії штаму «Дельта», що домінує в Україні. 

«Четверта хвиля пандемії розвивається швидше, ніж ми очікували, а особливість поширення «Дельти» в тому, що він шукає незахищених людей: невакцинованих чи тих, хто не хворів», – зазначила Наталія Янко.

За словами лікарки, симптоми «Дельти» не відрізняються від інших штамів коронавірусу, хоча особливістю є те, що не втрачається нюх і смак. Хоча сам перебіг хвороби – набагато швидший та агресивніший. 

Окрім того, 97% госпіталізованих – нещеплені. 

В області також епідситуація продовжує ускладнюватись. Щотижневих приріст хворих становить 30%, щоденно реєструється в межах 400 нових хворих. 

Поки що Волинь – у помаранчевій зоні епіднебезпеки. Показники захворюваності на 100 тисяч населення становлять 449 при рекомендованому 75, також перевищений рівень госпіталізації: понад 80 на 100 тисяч населення (індикаторний показник – 60 на 100 тисяч населення). 

У зв'язку з цим збільшена навантаженість на заклади охорони здоров'я, зокрема, більшає пацієнтів, які потребують кисневої підтримки. 

За її словами, сьогодні в області завантаженість ліжок з киснем становить 61,2% при індикаторному показнику 65%. І при  перевищенні хоча б одного з цих показників протягом трьох днів поспіль Волинь може потрапити до «червоної» зони епіднебезпеки. 

Читайте також: Поліомієліт, дифтерія, правець: які громади Волині «пасуть задніх» у рутинній вакцинації дітей

Коментар
28/11/2021 Субота
27.11.2021
26.11.2021