стрічка

Локачі: у яких аптеках можна отримати інсуліни за програмою «Доступні ліки»

18 Жовтня 2021, 11:44
Інсуліни 272
Інсуліни

З 1 жовтня інсуліни додали до програми «Доступні ліки» — це значно покращило доступ пацієнтів із цукровим діабетом до лікування. 

Кількість аптек, де пацієнт може отримати інсулін, у регіоні збільшилась у понад 3 рази, повідомляють видання Район.Локачі у НСЗУ. 

На початку жовтня препарати інсуліну увійшли у програму реімбурсації. За перші два тижні у Волинській області 831 пацієнт із цукровим діабетом отримав необхідні препарати безоплатно або з невеликою доплатою в аптеках. Загалом за два тижні аптеки погасили 1111 рецепт на інсуліни. 

У програму включено 76 препаратів інсуліну та їх аналоги швидкої, середньої, тривалої дії та комбіновані. З них 47 — повністю безоплатні.

У Локачах аптеки-учасниці програми реімбурсації лікарських засобів («Доступні ліки»), а саме інсулін безоплатний або з доплатою це:

 • Аптека №16 (Локачі, вулиця Луцька, 21) 
 • Аптека №40 (Локачі, вулиця Миру, 14). До слова, у цій аптеці вже погасили 23 рецепти. 

Інструкція: Як отримати інсулін за електронним рецептом 

 • Зверніться до ендокринолога, який складе ваш індивідуальний план лікування і внесе його в Електронну систему охорони здоров’я. В плані лікування ендокринолог зазначає тип інсуліну, який потрібен саме вам, дозування тощо. На основі цієї інформації генерується електронний рецепт. 
 • Перший електронний рецепт на інсулін виписує ендокринолог. З 1 жовтня паперові рецепти ендокринологи не виписують. Якщо ви маєте на руках паперовий рецепт, виписаний до 30 вересня, то можете отримати за ним ліки до 31 жовтня. З 1 листопада отримати інсулін можна буде лише за електронним рецептом. 
 • Сімейний лікар також може виписувати рецепти на інсулін на основі плану лікування, який створив ендокринолог. Однак сімейний лікар не може змінювати план лікування. Тому якщо потрібно змінити дозування чи тип інсуліну — зверніться до ендокринолога.  
 • Коли лікар випише електронний рецепт — ви отримаєте повідомлення на ваш мобільний телефон з номером рецепту та кодом підтвердження.  
 • Виберіть зручну для вас аптеку, яка має договір з НСЗУ на видачу інсулінів. 
 • Про найближчу аптеку можна запитати у оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. 
 • Завітайте до обраної аптеки. Назвіть аптекарю номер електронного рецепту та код підтвердження. Отримуйте інсулін безоплатно або з невеликою доплатою.
 • У випадку, якщо у вас немає телефону. Лікар, який виписує вам електронний рецепт, може роздрукувати рецепт на папері. Саме його і показуйте аптекарю.  
 • Якщо в аптеці немає потрібного типу інсуліну, то його можна замовити. Це безоплатно. Аптека не має права відмовити вам у цій послузі, оскільки вона підписала договір з НСЗУ. Якщо вам відмовили, зверніться до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Коментар
28/11/2021 Субота
27.11.2021
26.11.2021