стрічка

Волинь: штам «Дельта» виявили у 99% досліджених зразків

14 Жовтня 2021, 12:14
Штам Дельта на Волині 381
Штам Дельта на Волині

На Волині у 99% отриманих взірців носоглоткових змивів, відібраних від хворих на COVID-19 мешканців області, виявили мутації SARS-CoV-2 характерних для Delta

Про це повідомляє ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ».

За результатами досліджень підтвердили штам «Дельта» коронавірусної інфекції у 38 із 40 зразків.

Секвенування проводили Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, мутації до вірусу досліджували як у референс-лабораторії, так і в лабораторії ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

На епідпроцес в області впливає циркуляція мутованого штаму Дельта коронавірусу. У 99% отриманих взірців виявили мутації SARS-CoV-2, характерних для Delta. Із досліджених 317 взірців у 313 виявили мутації Дельта, що свідчить про те, що цей штам коронавірусу є домінуючим в області і в Україні загалом.

На дослідження взірців секвенування та підтвердження мутації вірусу SARS-CoV-2 здійснюють забір носоглоткових змивів, в котрих вже є підтверджений позитивний ПЛР-тест коронавірусної хвороби на ранніх початках інфікування, коли концентрація вірусу в організмі людини є максимальною.

Ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби при зараженні штамом «Дельта» набагато вища, якщо людина не вакцинована. Якщо все ж зараження відбулося, повністю вакциновані особи переносять хворобу безсимптомно або ж в значно легшій формі.

Читайте також: В яких випадках люди зможуть безкоштовно тестуватися на COVID-19

В родині – по дві-три смерті: на Волині занепокоєні високою смертністю від коронавірусу

Коментар
18/10/2021 Понеділок
18.10.2021
17.10.2021