стрічка

В Україні збільшується кількість госпіталізацій дітей з коронавірусною інфекцією

14 Жовтня 2021, 10:15
Госпіталізація дітей з ковід 644
Госпіталізація дітей з ковід

В Україні за тиждень збільшилась кількість захворювань та госпіталізації дітей з COVID-19.

Про це повідомляють у телеграм-каналі Коронавірус-Інфо.

«За минулий тиждень кількість госпіталізацій в Україні зросла на 28%. При цьому госпіталізації випереджають виписки на 50%. Ця хвиля може стати більшою, ніж усі попередні», — зазначив Юрій Ганиченко, керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE).

За рівнем захворюваності найбільше уражений Південний Схід, найменше — Центральний регіон. Кількість «помаранчевих» зон продовжить зростати. За рівнем тестування на COVID-19 Україна виходить на 5 місце серед європейських країн.

За останній тиждень виділено додаткові вісім тисяч ліжок із киснем. Водночас Україна спроможна збільшити загальну кількість «ковідних» ліжок принаймні ще на третину.

Темпи вакцинації у країні показують позитивну динаміку — +6% за тиждень. Кожен четвертий дорослий в Україні вакцинований хоча б однією дозою, а кожен п'ятий — отримав повний курс щеплення. Наразі в Києві найбільший відсоток повністю вакцинованого населення — 39%, найменший у Волинській області — 13%.

«Якщо при першій-другій хвилях Київська міська дитяча інфекційна лікарня практично стояла порожня, то станом на 12 жовтня її наповненість 53%. Практично у всіх регіонах суттєве зростання кількості дітей з тяжким перебігом COVID-19, які потребують стаціонарного лікування й кисневої терапії. І на превеликий жаль, уже є декілька летальних випадків серед дітей», — зазначив в ексклюзивному коментарі для спільноти «Коронавірус інфо» Сергій Дубров, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.

У держави наразі є ресурс приблизно 50 тисяч ковідних ліжок, у разі необхідності ця кількість може збільшитися до 90 тисяч.

«Особисто мене дуже радує той факт, що Київ більше ніж два тижні не входить у трійку лідерів за кількістю нових випадків COVID-19. Насамперед це пов’язано з вакцинацією майже половини населення», — додав Сергій Дубров.

Читайте також: В родині – по дві-три смерті: на Волині занепокоєні високою смертністю від коронавірусу

У чотирьох громадах Волині удвічі перевищені обласні показники захворюваності на коронавірус

Коментар
21/05/2022 П'ятниця
20.05.2022
19.05.2022