стрічка

На Волині перевищені показники захворюваності та госпіталізації при COVID-19

12 Жовтня 2021, 11:16
Засідання комісії ТЕБ та НС у Волинській ОДА 387
Засідання комісії ТЕБ та НС у Волинській ОДА

На Волині поки що діє «помаранчевий» рівень епіднебезпеки, але у Волинській ОДА розглядають можливість швидкого переходу до «червоної» зони.

Про це йшлося під час засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, яка відбулася 11 жовтня, пише Волинська ОДА.

У «червоній» зоні епіднебезпеки діятимуть суттєві обмеження саме для невакцинованих громадян. Зокрема, відвідати супермаркет, торговий центр, кінотеатр тощо можна буде лише за наявності паспорту вакцинації. Також обмеження стосуватимуться і міжрегіональних перевезень.

Такі карантинні зміни напрацьовує Уряд, аби запобігти стрімкому поширенню COVID-19.

На сьогодні на Волині встановлено «помаранчевий» рівень епіднебезпеки. Зокрема, в області перевищені показники захворюваності та госпіталізації. «Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не передбачає додаткових обмежень, тобто діють протиепідемічні заходи «жовтої» зони. Та він є сигналом про наближення регіону до «червоної» зони.

Тож, якщо динаміка не зміниться, то не виключають найближчим часом посилення карантинних обмежень.

«Звичайно, я не хочу такого поганого прогнозу для Волині. Але якщо показники захворюваності не знизяться, то через тиждень-два ми будемо у «червоній» зоні епіднебезпеки», – відзначив голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко.

Про погіршення ситуації говорить не лише високий рівень захворюваності, а й те, що останнім часом все більше хворих потребують госпіталізації. Більше того, як зазначила заступниця голови ОДА Людмила Тимощук, 70 % госпіталізованих – киснезалежні. Окрім цього, в області дуже високий рівень летальності та перевищує показники минулого року. Усі киснезалежні пацієнти, та ті, котрі в реанімаціях, – не вакциновані.

Серед рішень, які прийняли члени регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, – збільшення кількості ліжкомісць для хворих на COVID-19 та лікарень, котрі надаватимуть їм медичну допомогу.

Так, якщо на початку четвертої хвилі захворюваності (початок осені) в області було п'ять ковідних лікарень, то на сьогодні таку допомогу надають вже 14 закладів. Зокрема за попередній тиждень до цього списку додали шість медзакладів (Луцьку, Маневицьку, Ратнівську, Ківерцівську, Іваничівську районні лікарні та Нововолинську міську). Таким чином додали 665 ліжкомісць для коронавірусних пацієнтів.

Та незважаючи на це, завантаженість лікарень області становить на сьогодні 55 %.

«Тож вкотре закликаю волинян – зробіть щеплення, збережіть здоров'я і отримайте додаткову можливість жити звичайним життям в пандемії, яка не відступає», – наголошує очільник області.

Читайте також:

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
09/12/2021 Середа
08.12.2021
07.12.2021