стрічка

В Україні стартувало випробування нової вакцини від коронавірусу, шукають добровольців

07 Жовтня 2021, 10:46
Випробовування вакцини 799
Випробовування вакцини

На Рівненщині шукають добровольців для клінічного випробування нової китайської вакцини від коронавірусу. Окрім Рівного, вакцину також випробовують у Києві, Харкові та Запоріжжі.

У Рівному участь у дослідженні вакцини бере центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний», повідомив його очільник Олег Шрам. Охочим, які погодяться на випробовування вакцини, передбачили грошову виплату в сумі 8 тис. грн, повідомило в середу, 6 жовтня, «Суспільне».

У Рівне прибуло сто доз вакцини, яку клінічно випробовуватимуть в області. Єдиний заклад, на базі якого проводитимуть ці дослідження – центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний». З вакциною працюватимуть шість медиків цього закладу.

Виробник вакцини – китайська фармацевтична компанія BioKangtay («Біокангтай)». В Україні ця вакцина проходить третю фазу дослідження, повідомила координаторка клінічного випробування вакцини у Рівному Оксана Штрімайтіс. В області до досліджень планують залучити тисячу добровольців.

Координаторка клінічного випробування вакцини у Рівному Оксана Штрімайтіс
Координаторка клінічного випробування вакцини у Рівному Оксана Штрімайтіс

«Перша фаза відбувається на кількості добровольців до 200 людей, друга фаза – десь орієнтовно до тисячі добровольців. Третя фаза – це остаточне доведення ефективності, коли вже доведена безпека застосування, коли вже написана інструкція до застосування, це чисте доведення ефективності лікарського засобу на великій кількості добровольців», – розповіла Оксана Штрімайтіс.

Усім добровольцям, які погодяться взяти участь у випробуванні вакцини, передбачена грошова виплата у розмірі восьми тисяч гривень та додаткові гроші на транспортні витрати.

«Ми набираємо добровольців, які не хворіли на ковід протягом останніх пів року, не проводили вакцинацію. Старше 18 років. Є обмеження: ми не займаємося вагітними. Тільки після того, як усі параметри пацієнта підходять, він починає отримувати першу вакцинацію. Першу вакцинацію отримав – і через 28 днів проходить друга вакцинація. Після другої вакцинації пацієнт ще спостерігається протягом року. Ці пацієнти усі знають, що вони будуть мати 8 тисяч гривень після двох вакцинацій, а також ще 1300 гривень – на доїзд», – повідомив директор центру «Центральний» Олег Шрам.

Директор ПМСД
Директор ПМСД "Центральний" Олег Шрам

Першу дозу вакцини, станом на 6 жовтня, отримали шестеро людей. За інформацією Оксани Штрімайтіс, вони почуваються задовільно і тримають зв'язок із сімейним лікарем. Ще 28 учасників клінічних випробувань чекають на результати аналізів.

«Коли вакцина пройде усі випробування, вона буде у тих державах, які її закуплять. Цей виробник виробляє вакцини від гемофільних інфекцій, дитячі Hib-вакцини, від гепатиту. Наразі цими вакцинами користуються в Європі, в США. Тобто це виробник, який спеціалізується на вакцинах», – зауважила координаторка клінічного випробування вакцини у Рівному.

Набиратимуть добровольців до кінця жовтня. Клінічні випробування цієї вакцини також проводять у Києві, Харкові та Запоріжжі. 

Разом з тим у ЗМІ інформацію про компанію BioKangtay знайти не вдалося, пише  Zaxid.net. 

Лише відомо, що наприкінці 2013 – на початку 2014 цю компанію, разом зі ще двома виробниками вакцин, китайська влада перевіряла після смерті дітей, які отримали вакцину від гепатиту B. Тоді влада заявила, що смерть дітей не пов’язана з вакциною від BioKangtay, а розслідування щодо інших виробників вакцин продовжувалося.

Інформація про вакцину цієї компанії від коронавірусу в публічному доступі також відсутня.

Коментар
25/05/2022 Середа
25.05.2022
24.05.2022