стрічка

У селі на Локачинщині люди стурбовані відсутністю постійного фельдшера

12 Жовтня 2021, 13:05
Журавець 281
Журавець

Мешканці села Журавець Затурцівської громади бідкаються, що у них у селі закрили і медпункт, і магазин. Про школу чи дитсадок, кажуть, навіть мова не ведеться.

Про це йшлося у програмі «Позиція» на 12 каналі.

«Нема кому ні укол дати, ні тиск поміряти. А їхати до Локачів до лікаря – автобус не ходить, треба 6 кілометрів до автобуса йти», – розповідає місцевий мешканець.

Раніше, каже, двічі в тиждень курсував автобус, а тепер і того немає.

У селі 58 мешканців. Магазин закрили вже давно, сюди привозять тільки хліб.

Ситуацію із відсутністю автобуса прокоментував голова Затурцівської громади Юрій Ковальчук.

«Журавець дійсно маленьке село. Добре, що воно хоч проїзне дорогою до Кисилина. Усі автобусні рейси зараз приватні. Туди ходить автобус раз у тиждень, у п’ятницю, спеціально у такий день, щоб люди могли виїжджати. Але останній місяць його немає, бо він поламався. Вийшов з ладу двигун, зараз його зробили, обкатують, і маршрут буде відновлено. Забезпечує цей маршрут наш місцевий підприємець. Автобус буде ходити в тому форматі, в якому він ходив», – пообіцяв голова.

Що ж до фельдшерського-акушерського пункту, то, каже Юрій Ковальчук, його закрили ще у попередні роки, а нинішня влада його відновила.

«Яким чином відновили? В нас працює прекрасний фельдшер Мар’яна у Кисилині. Я її переконав, що треба виїжджати і приймати один день у Твердині, другий день – в Журавець, що вона і робила. Ми там купили УФО, вирубали кругом ФАПу кущі, навели там порядок силами старости. Але часто таке буває, що вона приїжджає, а туди ніхто не приходить. Вона побуде там цілий день без всякого ефекту», – пояснює голова громади.

Він запевняє, що якщо комусь знадобиться допомога фельдшерки, потрібно зателефонувати – і вона обов’язково приїде.

«Я розумію, що люди хочуть, щоб було постійно і завжди. Але так не буде, бо немає ні фінансової можливості, ні тих самих спеціалістів. На жаль, такі реалії», – констатує Юрій Ковальчук.

Читайте також: 

 

Коментар
18/10/2021 Понеділок
18.10.2021
17.10.2021