стрічка

Тиск, гіпертрофія серцевого м'яза та інфаркт: ризики вживання алкоголю

02 Жовтня 2021, 13:00
Ризики вживання алкоголю 638
Ризики вживання алкоголю

Що менше людина споживаєте алкоголю, то краще для серця і здоров’я загалом. 

А найправильніше — не вживати алкоголь узагалі, попереджають у Центрі громадського здоров'я.

Доведено, що алкоголізм є причиною більш ніж 200 серйозних порушень здоров’я. Зловживання алкоголем призводить до підвищення артеріального тиску, гіпертрофії серцевого м’язу, розвитку інфаркту міокарду, порушенню мозкового кровообігу — інсульту.

А ще алкоголь калорійний, і його надмірне вживання може додати ваги! Наприклад, якщо пити лише одну склянку вина на день (105 калорій), за рік можна набрати 10 кг.

Як і тютюн, алкоголь спричиняє залежність.

У Центрі громадського здоров'я пропонують подумати над тим, як змінити свій спосіб життя та зменшити споживання спиртного:

Зробіть перерву від вживання алкоголю. Перерва — це хороший спосіб почати менше пити. Утримайтеся від спиртних напоїв на тиждень чи місяць та простежте за станом здоров’я. Важко робити довгі перерви? Починайте з 1–2-х днів на тиждень. Ми у вас віримо!

Уникайте «тригерів». Подумайте, що викликає у вас бажання пити? Люди та місця можуть спонукати до чарочки. Намагайтеся їх уникати або практикуйте способи ввічливої відмови. Ваше здоров’я важливіше!

Звільніть своє житло від алкогольних напоїв. Доведено, чим більше алкоголю ми купуємо, тим вища ймовірність випити його раніше, ніж мали намір. Нехай в оселі буде менше спиртного або краще взагалі не купувати такі напої додому. Це допоможе утриматися від спокус.

Боріться зі стресом здорово. Алкоголь не допомагає боротися зі стресовим станом. Найкращий спосіб перестати нервуватися — прогулюватися на свіжому повітрі, займатися спортом, вести активний спосіб життя, наповнюватися позитивними емоціями та збалансовано харчуватися. Важко почати, але варто спробувати! Вам точно сподобається.

Вживайте безалкогольні напої. Це хороша альтернатива, до того ж асортимент такої продукції вельми різноманітний.

Пам’ятайте! Веселитися та отримувати насолоду від життя можна й потрібно на тверезу голову, щоб було що згадати. Бережіть своє серце і здоров’я.

Читайте також: Як знизити ризик захворювання раку: сім порад

 

Коментар
19/05/2022 Четвер
19.05.2022
18.05.2022
17.05.2022