стрічка

«Ми довго готувалися, щоб втілити це в життя», – хірург Олег Самчук про пересадку серця 13-річному волинянину

22 Вересня 2021, 16:57
Трансплантація серця підлітку з Волині 891
Трансплантація серця підлітку з Волині

В Україні зробили першу трансплантацію легень і першу трансплантацію серця дитині.

Про те, як усе відбувалося, написав на своїй сторінці у фейсбуці Олег Самчук, гендиректор Львівської клінічної лікарні швидкої меддопомоги, колишній керівник Ковельського МТМО.

«Ми це зробили!!! За один день ми у Львові виконали дві унікальні для нашої країни операції. Крім того, вилучено рогівку, яку плануємо трансплантувати у четвер. Останньої у Львові посмертно не пересаджували останніх 20 років», – написав хірург.

Він додав, що трансплантовано дві нирки і печінку – із серцем і легенями п’ять органів за один день.

«Ми довго готувалися, щоб втілити це в життя! І, без перебільшення, на ці події вся Україна чекала багато років!», – зазначив Олег Самчук. 

Донор – 54-річний чоловік, який помер внаслідок інсульту. Згоду на трансплантацію дала його дружина.

Легені отримав 56-річний львів’янин, котрий понад десять років мав хронічну хворобу легень, а останні чотири майже не виходив з квартири, був киснезалежним. Без нових легень він прожив би не більше кількох місяців.

Трансплантацію виконали кардіохірурги Ігор Гуменний, Роман Домашич та торакальний хірург Юрій Король з допомогою польських колег Пьотра Пасека (на його рахунку 90 трансплантацій легень і 375 заборів), Мацєк Урліка (130 трансплантацій легень) та Томаша Стонцеля (130 трансплантацій легень). Вони приїхали до Львова із Польщі з Сілезького центру хвороб серця м. Забже, де команда львівських лікарів стажувалася торік.

«Серце пересадили 13-річному хлопцеві з Волині з села Зарудці. Він хворів від липня. Останній місяць дитина була в реанімації Волинського ОДТМО, останні два тижні – у нас. Стан хлопця був критичним і рахунок ішов на дні. Орган йому пересаджував Борис Тодуров разом із Гаврилом Ковтуном та лікуючим лікарем дитини Віталієм Петровим», – написав лікар. 

Трансплантувати печінку лікарям Андрієві Гоцуленку та Володимиру Дмитріву вперше допомагала команда столичної Клінічної лікарні «Феофанія», за що Олег Самчук подякував трансплантологам Кирилу Хижняку, Артему Зелінському, Дмитру Харкову та головному лікарю Ігорю Семеніву та його заступнику Андрію Строканю за сприяння.

«Нирки пересаджували повністю своїми силами. Iван Мисків, Mаксим Овечко, Наталія Матолінець, Олександр Голуб і всі-всі наші співробітники, які на кожному кроці супроводжували донора та процес трансплантації – молодці!

Світла пам’ять донору. Співчуття і вдячність рідним...», – написав Олег Самчук. 

Він додав, що трансплантація легень і трансплантація серця дітям відтепер можлива і в нашій країні. Це ще один величезний крок на шляху до трансплантаційної незалежності. Наші громадяни тепер не мусять їхати на таке лікування за кордон, це уже доступно в Україні.

Тепер потрібно зробити так, щоб цих операцій були сотні в рік і кожен українець, який потребує донорського органу, його отримав.

Читайте також: 13-річному підлітку з Волині пересадили серце.ВІДЕО

Коментар
18/10/2021 Понеділок
18.10.2021
17.10.2021