стрічка

Керівників громад на Волині просять організувати доїзд населення до пунктів щеплень

05 Серпня 2021, 11:53
Центр вакцинації у Луцьку 366
Центр вакцинації у Луцьку

Заступниця голови ОДА Людмила Тимощук звернулася до голів райдержадміністрацій та громад Волині з проханням організувати доїзд до пунктів щеплень населення з віддалених сіл.

Про це йшлося під час онлайн-брифінгу в ОДА, де обговорили актуальні питання вакцинації на Волині. 

Людмила Тимощук вкотре наголосила, що за дорученням керівництва держави в усіх обласних та районних центрах мають працювати Центри масової вакцинації населення. Нагадаємо, що таких центрів вакцинації на Волині є дев'ять. Окрім того, організовано роботу 87 пунктів щеплень, проте, як зазначила Людмила Тимощук, не всі пункти працюють так, як потрібно.  

«Сьогодні ми обговорюємо питання, які гостро стоять як у державі, так і в області, – зауважила заступниця очільника області. – І незважаючи на те, що на Волині правильно та чітко організований процес вакцинації населення, маємо одні з найнижчих показників в Україні. Радує, що з початком п'ятого етапу вакцинальної кампанії дедалі більше волинян приймають свідоме рішення отримати щеплення, однак, ці показники бажають бути кращими».

Відтак, головна державна санітарна лікарка Волинської області Наталія Янко наголосила, що ситуація, яка склалася в області, викликає занепокоєння.

«Незважаючи на те, що загалом кількість хворих у літній період знизилась, збільшилась кількість важких хворих, а також кількість летальних випадків, – зазначила Наталія Янко. — 78 % хворих належать до групи ризику (люди з супутніми захворюваннями та особи 65+) і усі вони – невакциновані».

Саме тому важливо сформувати «колективний» імунітет, а відтак, до сезонного прогнозованого рівня захворюваності необхідно охопити щепленням 70%. Натомість, як зазначила заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук, вакциновано лише 13% населення Волині.

Як зазначали учасники засідання, спостерігається недовіра українців, у тому числі й волинян, до щеплень. І хоча в області проводиться широка інформаційна кампанія щодо вакцинації населення, фейкові новини та антивакцинальна пропаганда підривають довіру до програми імунізації населення. Саме тому необхідно скоординувати спільні зусилля медиків, влади та волинської громади, аби люди зрозуміли, що на сьогодні іншого дієвого способу захистити себе від коронавірусної хвороби, окрім вакцинації, немає. 

І для цього необхідно просто прийти у центр масової вакцинації населення або ж у пункт щеплень, навіть без попереднього запису, незалежно від місця проживання та реєстрації та безоплатно отримати одну з 4 сертифікованих вакцин: AstraZeneca, CoronaVac, Comirnaty/Pfizer і Moderna.

Читайте також:  Кількість хворих на коронавірус в Україні перевалила за тисячу

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

 

Коментар
23/09/2021 Четвер
23.09.2021
22.09.2021