Ковельські медики прооперували серце 78-річній жінці

21 Липня 2021, 13:19
Галина Корнієнко (зліва) наразі почувається добре 216
Галина Корнієнко (зліва) наразі почувається добре
Зважитися на операцію на відкритому серці у 78 років може не кожен, проте невтішний діагноз – аортальний стеноз, не залишив вибору Галині Григорівні Корнійко з Рівненщини. 
 
Пацієнтка не погоджувалася на операцію, аж поки не потрапила до лікарні з набряком легень. Супутні хвороби з віком призвели до проблем із серцем. Упродовж тижня лікарі кардіохірургічного центру стабілізували стан хворої. Прийняли рішення про проведення відкритої операції на серці: протезування аортального клапана біологічним протезом. Але цьому передувала ще одна операція — аортокоронарне шунтування судин серця (реваскуляризація міокарда), повідомляють на сторінці Ковельського МТМО у фейсбуці. 
 
У медзакладі додають, що в старшій віковій групі пацієнтам показана транскатетерна імплантація аортального клапана TAVI. Ковельське МТМО придбало два таких клапани спеціально для хворих з аортальним стенозом.
 
Зважаючи на ймовірну летальність, у цьому випадку вирішили імплантувати біологічний клапан. Такий протез нещодавно з’явився в Україні і лише цьогоріч у світі. Лікарі успішно провели операцію 78-річній пацієнтці, вперше імплантувавши біологічний клапан❗ Нині вона почувається добре і готується до виписки з лікарні.
 
Заміна ураженого клапана на відкритому серці проводилася під загальною анестезією (лікарі застосували регіональну провідникову анестезію у грудному відділі хребта, що полегшило післяопераційний період). Серце хворої було підключене до системи штучного кровоообігу. Загальний час перебування в операційній – 8 годин (6 із них тривала операція). Три доби пацієнтка провела у відділенні інтенсивної терапії. Далі продовжила лікування у кардіохірургічному центрі.
 
Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.
 
Коментар
05/08/2021 Четвер
05.08.2021
04.08.2021