На Закарпатті виявили штам кронавірусу «Дельта»

16 Липня 2021, 13:33
На Закарпатті виявили штам «Дельта» 293
На Закарпатті виявили штам «Дельта»

На Закарпатті виявили штам «Дельта». 

Про це офіційно повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Мирослав Білецький на сайті Закарпатської ОДА:

«14 липня область отримала офіційні  результати секвенування  зразків біоматеріалу та підтвердження штаму Дельта у двох пацієнтів з підтвердженими випадками захворювання коронавірусною хворобою  COVID-19. 

Під час опитування  пацієнтів виявлено зв'язок  виникнення захворювань із перебуванням у Російській Федерації.

Станом на сьогодні осередки інфекційного захворювання локалізовані, комплекс протиепідемічних заходів проведено, моніторинг за перебігом епідемічної ситуації триває. 

Тепер кожен закарпатець повинен зрозуміти кілька речей:

  • згідно з даними експертів, науковців, лікарів штам «Детьта» щонайменше у 1,5 рази заразніший, ніж штам «Альфа», більше відомий як «британський»; 
  • за останні два місяці його зафіксували вже у 111 країнах і територіях;
  • ця мутація вірусу більше вражає молодих людей і дітей;
  • значно більша, у порівнянні з «британським» штамом, кількість пацієнтів важко переносять хворобу, потребують госпіталізації і реанімації;
  • для початку нового спалаху достатньо невеликої кількості інфікованих - вірус настільки агресивний, що навіть одна хвора людина може спровокувати хвилю епідемії;
  • закликаємо закарпатців утриматись від поїздок у 4 країни із сильним поширенням штаму «Дельта»: Індію, Росію, Велику Британію, Португалію.

 Лабораторії області повністю забезпечені тест-системами для проведення досліджень. При виявленні підозри або підтвердженні ковіду медики проводять опитування щодо історії подорожей. Якщо пацієнти  із підтвердженими випадками  ковід -19 перебували в одній із 4 вищезгаданих країн, біологічні зразки відправляють на лабораторне дослідження в Інститут молекулярної біології і генетики Національної академії наук України.

Попри те, що на всій території України встановлений «зелений» рівень епідемічної небезпеки, продовжують діяти загальні карантинні норми (носіння маски, збереження соціальної дистанції тощо). Швидкість розповсюдження штаму «Дельта» залежить від виконання людьми карантинних норм.

У контексті цього просимо закарпатців бути свідомими, дотримуватись карантинних вимог  і зробити щеплення. Вакцина захищатиме від важкого перебігу і смерті від коронавірусної хвороби. Колективний імунітет і вакцинація дозволять нам пережити спалах захворюваності легше і з меншими втратами», — йдеться у повідомленні Білецького.

Читайте також:  В українських аптеках не продаватимуть ліки дітям до 14 років

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
05/08/2021 Четвер
05.08.2021
04.08.2021