стрічка

Щеплення проти дифтерії та правця потрібно робити кожні 10 років

11 Липня 2021, 15:40
Щеплення проти дифтерії та правця потрібно робити кожні 10 років 1096
Щеплення проти дифтерії та правця потрібно робити кожні 10 років

Побутує міф, нібито щеплення роблять лише у дитячому віці, насправді імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично необхідне повторне введення вакцин — ревакцинація. 

Так само дорослим обов’язково треба вакцинуватися проти окремих недуг, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві, повідомляють на сайті ЦГЗ. 

Згідно з Календарем профілактичних щеплень, вакцинація від дифтерії та правця призначена не лише дітям, а й дорослим. Імунітет проти цих недуг зберігається близько десяти років. Тому необхідна ревакцинація.

Дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні десять років. Така імунізація у державних закладах охорони здоров’я безкоштовна.

Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, здійснюють вакциною АДП-М у віці 26 років із подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом десять років від попереднього щеплення АДП-М.

Якщо у дитинстві ви не вакцинувалися або точно про це невідомо, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М — спочатку першу дозу, через місяць — другу, через шість місяців після другої — третю.

В усіх областях України є безоплатна і якісна вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена, яку застосовують для дорослих.

Переглянути наявність вакцин у вашому регіоні можна на сайті МОЗ України

Читайте також:  Більше мільйона українців пройшли повний курс щеплення від COVID-19

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

 

 

Коментар
19/05/2022 Четвер
19.05.2022
18.05.2022
17.05.2022