В Україні зафіксували новий штам коронавірусу «Дельта»

24 Червня 2021, 09:39
В Україні зафіксували новий штам коронавірусу «Дельта» 477
В Україні зафіксували новий штам коронавірусу «Дельта»

Один із найнебезпечніших з відомих нині штамів коронавірусу «Дельта», який з'явився в Індії, зафіксували в Україні.

Це в ексклюзивному інтерв’ю ТСН повідомив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов.

Вже є два випадки – це матір 66 років і дитина — 16 років. Вони нещодавно повернулись із Росії, вже в Україні захворіли і їм провели тестування. Вони госпіталізовані до Олександрівської лікарні, їх стан стабільний.

 «У нас є чотири лабораторії, які можуть виявляти новий штам, 2 приватних і 2 державних, у нас немає в достатній кількості саме тестів, які виявляють індійський штам. Ми зараз над цим працюємо, зараз співпрацюємо із ВООЗ», — зазначив Данилов.

Аби не допустити поширення індійського штаму, зібрався Апарат РНБО. На засідання прийшов міністр охорони здоров’я, заступник міністра внутрішніх справ, представники профільного комітету ВР, вірусологи, провідні медики і науковці. Вони вирішують, зокрема, чи вводити обов’язкове ПЛР-тестування для людей, які приїжджають з Російської Федерації, Білорусі, Великої Британії та Індії.

«Не виключаю, що може бути повністю припинено сполучення на певний час з деякими країнами. Це дуже небезпечно», — додав Данілов.  

За оцінками медиків, штам «Дельта» у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», який вперше виявили у Великій Британії. «Дельта» вдвічі підвищує ризики госпіталізації й в півтора раза частіше призводить до реанімації хворих. Захиститися від нього можна лише завдяки вакцинації.

До переліку країн з найбільшим спалахом зазначеного різновиду COVID-19 увійшли: Індія, Велика Британія, Португалія та Російська Федерація. МЗС рекомендує відкласти поїздки до них до повної стабілізації епідситуації.

 Українцям, які наразі знаходяться у цих країнах, необхідно дотримуватися протиепідемічних вимог представників компетентних органів країни перебування. Також у МЗС не виключають, що громадян, які прибуватимуть із країн стрімкого поширення штаму «Дельта», очікують додаткові карантинні обмеження після прибуття в Україну.

Читайте також:  В Україні підтвердили понад 800 нових випадків коронавірусу

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

 
Коментар
05/08/2021 Четвер
05.08.2021
04.08.2021