У Рівному запрошують донорів здати кров

13 Червня 2021, 16:41
Донор крові 651
Донор крові

14 червня у світі відзначають день тих, хто добровільно і безоплатно дарує свою кров для порятунку життя інших – День донора. Відзначення цього свята запровадили у 2005 році на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві.

Комунальне підприємство «Рівненський обласний центр служби крові» Рівненської обласної ради запрошує усіх охочих здати кров. Про це йдеться на сайті Рівненської обласної ради.

Можливо, День донора стане початком хорошої звички – рятувати людські життя. Як зазначає директор підприємства Ліна Михальчук, донорська кров зараз вкрай необхідна.

«Понад 10 тисяч донорів щороку в нашому закладі здають кров – ця кількість є середнім показником, але потреба в крові є завжди. До слова, одна здача крові може врятувати життя трьох людей. Ми закликаємо бути не байдужими й стати донором», - розповіла Ліна Михальчук.

Довідково: Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років з реєстрацією в м. Рівне або  Рівненській обл., яка дала згоду дати кров або плазму, та не має медичних і соціальних протипоказань. 

Прийом донорів в закладі служби крові проводиться на підставі документа, що посвідчує особу донора (паспорту) та ідентифікаційного коду. Перед медичним оглядом донор заповнює анкету, даючи відповіді на поставлені у ній запитання та завіряє їх особистим підписом.

У організмі людини міститься в середньому близько 5 літрів крові, тобто 7% від ваги його тіла.

 Доза кровоздачі абсолютно нешкідлива і безпечна для здоров’я донора, є 450 мл, причому він втрачає переважно рідку частину крові- плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин. 

Після здачі крові у донора зберігається добре самопочуття, апетит, нормальна працездатність.

Рекомендації донорам:

Не слід здавати кров після роботи в нічну зміну.

За три доби до кроводачі з раціону потрібно виключити жирну їжу і не вживати спиртні напої.

Ввечері на передодні кроводачі легка вечеря, а вранці, в день кроводачі обмежитись солодким чаєм з хлібом або нежирним печивом.

Безпосередньо після здачі крові не можна займатися важкою фізичною працею, вживати спиртні напої, управляти транспортними засобами, працювати на висоті.

Читайте також: Як стати потенційним донором органів в Україні 

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
05/08/2021 Четвер
05.08.2021
04.08.2021
03.08.2021