На Волині побільшало хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції

20 Квітня 2021, 13:04
521

За даними моніторингу у Волинській області, на 15 тижні спостерігалось зростання захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями, в тому числі коронавірусною інфекцією.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення становить 852 та перевищив епідемічний поріг на 49 %. Рівень захворюваності характеризується як середньої інтенсивності та свідчить про активізацію епідемічного процесу. Про це повідомили у ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

Перевищення епідемічного порогу зареєстрували у Луцьку (на 63 %), Володимир-Волинському (на 68 %), Ковельському (29 %), Любешівському (26 %),  Рожищенському (13 %), Локачинському (12 %) та Ківерцівському (2 %) районах.

Утримується на високому рівні  захворюваність серед дитячого населення  і становить 45 %  (захворіло близько  4 тисячі) від загальної кількості постраждалих, що на 13 % більше минулого тижня.

Понад два відсотки від загальної кількості захворілих госпіталізовано, переважно це дорослі особи (82 %). Летальних випадків від грипу не зареєстровано.

З початку епідемічного сезону перехворіло близько 155 тисяч волинян –  це 15 % населення області.

 Всього на Волині проти грипу вакциновано понад 3 тисячі осіб, із них 62 % – це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 місяців до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

 Поряд із проведенням ПЛР-тестування на SARS-CoV-2, вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру проводить дослідження на виявлення вірусів грипу А і грипу В.

На сьогодні циркуляцію вірусів грипу в області не виявили. Проте встановили циркуляцію інших вірусів респіраторної групи. (риновіруси, парагрип, сезонний коронавірус 229Е, ОС43,  метапневмовіруси,  аденовіруси та бокавіруси).

Нагадуємо базові рекомендації, виконання яких дозволить уникнути або мінімізувати ризики інфікування:

  • уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
  • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
  • часто провітрюйте приміщення;
  • ретельно та часто мийте руки з милом;
  • не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
  • уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
  • прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
  • якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів;
  • якщо з’являються симптоми захворювання, терміново звертайтеся до лікаря.

 Якщо відчули симптоми захворювання, негайно звертайтеся до сімейного лікаря й не займайтеся самолікуванням.

Читайте також: На Волині – 306 нових випадків коронавірусу, 10 людей померли

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
Код блоку:
07/10/2022 П'ятниця
07.10.2022
06.10.2022