Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Не потрібно ділити вакцини на кращі та гірші, – Максим Степанов

12:25 02.03.2021
260

Кінцевий механізм дії всіх вакцин проти COVID-19 однаковий: сформувати у людини імунітет.

Про це в ефірі програми «Ранок з Україною» сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Відрізняється лише технологія виготовлення препаратів. Тому не варто чекати вакцину лише певного виробника, вважаючи, що інші – гірші.

«Дуже багато розмов про побічні ефекти, але вони є у всіх вакцин – і у Pfizer, і в AstraZeneca. І вони завжди будуть, бо вакцина – це імунобіологічний препарат. Побічні ефекти можуть бути різними – може бути почервоніння на місці щеплення, може підвищитися температура. Такі ж явища спостерігаються, коли ми робимо щеплення від грипу», – зазначив Максим Степанов.

Спільно з провідними інфекціоністами України МОЗ буде надавати детальні роз’яснення про всі можливі побічні дії вакцин, щоб суспільство було максимально поінформоване.

За словами Максима Степанова, вакцина Oxford/AstraZeneca (CoviShield) має ефективність від 70 до 80%. Це означає, що такий відсоток щеплених не захворіють на COVID. Певна кількість щеплених може інфікуватися, але перенесе хворобу легко чи навіть без симптомів, незалежно від віку чи супутніх захворювань.

«Це як з вітрянкою – всі знають, що в дитячому віці хвороба переноситься легше, а інша річ – у віці після 30 років, коли вже немає імунної відповіді організму. Коли ви робите щеплення проти грипу, ви також можете потім захворіти, але це буде зовсім інший перебіг хвороби, і почувати ви себе будете по-іншому», – наголосив міністр.

Нагадаємо, що наразі Україна отримала 500 тис. доз вакцини Oxford/AstraZeneca (CoviShield). Це спільна розробка Оксфордського університету та британсько-шведської компанії AstraZenecа, що має потужності для виробництва у Індії. Всесвітня організація охорони здоров’я дозволила її до екстреного використання, що свідчить про безпечність та ефективність, доведену в результаті доклінічних і клінічних випробувань.

Читайте також: Максим Степанов вакцинувався проти COVID-19

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
17 квітня
Сьогодні
Вчора
15.04.2021
14.04.2021
13.04.2021