Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Які аналізи пацієнт може здати безоплатно

16:45 01.03.2021
532

За Програмою медичних гарантій пацієнти можуть проходити певні лабораторні та інструментальні обстеження безоплатно.

Детальніше про це розповіли на сторінці НСЗУ в мережі фейсбук.

Аналізи, які потрібні для діагностики та визначення схеми лікування, є складовою медичних послуг. Окремого пакету з аналізами немає, але більшість з них передбачені в інших пакетах. Наприклад, у пакетах первинної, амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги, в пакетах з лікування онкологічних захворювань та інших.

Кожен пацієнт, що уклав декларацію про вибір сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, має право на безоплатний гарантований державою перелік медичних послуг на первинній ланці, який включає й аналізи.

Центри, які надають первинну медичну допомогу за договором з НСЗУ повинні мати лабораторію для проведення обов’язкових лабораторних досліджень. Або надавати ці послуги пацієнту безоплатно на умовах договору підряду в інших лабораторіях.

Якщо пацієнт не лікується в стаціонарі, але потребує інших аналізів, які не входять до пакета на первинці, то здати їх можна також безоплатно за таких умов:

  • наявність електронного направлення від сімейного або лікуючого лікаря (ендокринолога, невролога, гінеколога та інших);
  • вибір медичного закладу, який має контракт з НСЗУ на амбулаторну допомогу.

Звернення пацієнтів без направлення може бути платним. Оплата має здійснюватися у вигляді офіційних платежів за тарифами, які затверджені органом місцевого самоврядування, що є власником закладу охорони здоров’я.

До речі, у пакет амбулаторної допомоги входить проведення загальних клінічних та біохімічних лабораторних обстежень, а також лабораторних досліджень з метаболічного скринінгу відповідно до чинного законодавства. І заклади, які надають амбулаторну медичну допомогу за договором з НСЗУ, повинні мати усе необхідне для проведення таких аналізів.

Якщо пацієнт лікується в умовах стаціонару, то всі необхідні аналізи передбачені стаціонарними пакетами надання допомоги та мають бути зроблені безпосередньо у лікарні.

Пам’ятайте, що ви завжди можете зателефонувати у контакт-центр НСЗУ за номером 16-77 і дізнатися, які послуги входять до кожного пакету і що можна отримати безоплатно.

Читайте також: В Україні виявили 4 285 нових хворих на коронавірус

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
17 квітня
Сьогодні
Вчора
15.04.2021
14.04.2021
13.04.2021