Як допомогти людині, що має підозру на інсульт

16 Лютого 2021, 12:14
1387

Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає ушкодження ділянки головного мозку, основне правило лікування інсульту звучить так: «Час – це мозок!».

Більше про це розповіли на сторінці НСЗУ в мережі.

Перше, що потрібно при підозрі на інсульт – одразу викликати швидку допомогу за номером 103 та максимально точно описати симптоми та стан людини, якій потрібна допомога.

Основні симптоми при інсульті легко запам’ятати за абревіатурою МОЗОК. А саме:

М – мовлення. Раптове порушення мовлення або людина не може відповісти на запитання.

О – очі. Раптова втрата зору чи чіткого бачення.

З – запаморочення. Втрата рівноваги чи запаморочення в голові.

О – обличчя. Поява асиметрії на обличчі, неможливість посміхнутися.

К – кінцівки. Раптова слабкість чи оніміння кінцівок. Людина не може підняти вгору обидві або одна рука занадто слабка і людина не може нею рухати.

Сімейному лікарю при підозрі на інсульт дзвонити не потрібно. Екстрену медичну допомогу пацієнт отримає у будь-якому разі, навіть без декларації з лікарем первинки.

Після дзвінка на 103 диспетчер негайно направить бригаду швидкої допомоги до такого пацієнта.

Бажано зафіксувати появи перших ознак мозкового інсульту. Це потрібно для того, щоб лікарі вирахували вікно терапевтичних можливостей і встигли розпочати необхідну терапію. Наприклад, вікно терапевтичних можливостей для тромболітичної терапії становить лише чотири з половиною години. Важливо, щоб пацієнту почали надавати кваліфіковану медичну допомогу саме у цьому проміжку часу. Це допоможе йому максимально відновитись після перенесеного інсульту і повернутись до нормального життя.

Під час очікування бригади швидкої потрібно людині з підозрою на інсульт забезпечити спокій, не давати їсти та пити, знайти та приготувати ті лікарські засоби, які вона приймає постійно.

Людину з підозрою на гострий мозковий інсульт бригада екстреної медичної допомоги повинна доставити безпосередньо в той медзаклад, який уклав договір з НСЗУ на надання послуг з лікування інсульту. Навіть якщо такий медзаклад розташований в іншій області, але є ближчим до місця перебування пацієнта. Головна умова - час доїзду швидкої не повинен становити понад 60 хвилин.

Пацієнта з підозрою на інсульт не повинні транспортувати до будь-якої найближчої лікарні, де немає апаратів МРТ чи КТ. Адже без них неможливо навіть точно встановити діагноз.

Рідні людини, яку планують госпіталізувати в лікарню, можуть уточнити в оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, чи має цей медзаклад контракт на лікування інсульту. 

Міжнародна статистика свідчить, що у пацієнтів, які прибувають у відділення невідкладної допомоги протягом 3-х годин після появи перших симптомів, рідше виникає інвалідність через три місяці після інсульту, ніж у тих, хто отримує допомогу із затримкою. Тож своєчасна та якісна медична допомога підвищує шанси на повноцінне одужання.

Читайте також: Як дбати про здоров'я свого серця: п'ять корисних порад

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
23.04.2024