Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Ліки за програмою реімбурсації можна отримати у понад 8 400 аптеках

17:51 12.01.2021
215

З початку 2021 року лікарі виписали понад 145 тисяч е-рецептів на «Доступні ліки».

85% з них вже погашено, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки, повідомляють у пресслужбі НСЗУ.

З початку 2021 року договір з Національною службою здоров’я України на відпуск препаратів за Державною програмою реімбурсації «Доступні ліки» мають 987 юридичних осіб. У рамках програми реімбурсації безоплатно або з незначною доплатою лікарські препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу та ревматичних хвороб можна отримати у 8 411 аптеках і аптечних пунктах по всій країні.

НСЗУ продовжує укладати договори з аптеками. Ті аптечні заклади, що не увійшли до програми в 2021 році, мають можливість укласти новий договір з НСЗУ та відпускати ліки за програмою реімбурсації.

Якщо найближча аптека з початку 2021 року не відпускає “Доступних ліків”, з електронним рецептом можна звернутись до іншої аптеки, яка має договір з НСЗУ. Незалежно від місця проживання чи місця, де лікар виписав електронний рецепт.

На сьогодні залишається чинним Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, що містить 264 позиції:

  • 200 препаратів передбачено для лікування серцево-судинних захворювань;
  • 48 – для лікування діабету ІІ типу;
  • 15 – від бронхіальної астми;
  • 1 – для лікування ревматичних хвороб.

У переліку 85 лікарських засобів, які є повністю безоплатними для пацієнтів:

  • 62 препарати - для лікування серцево-судинних захворювань;
  • 17 - для лікування діабету ІІ типу;
  • 6 - для лікування бронхіальної астми.

З початку цього року лікарі виписали понад 145 тисяч електронних рецептів на «Доступні ліки». 85% з них вже погашено, тобто пацієнти отримали необхідні їм ліки.

Рецепт на «Доступні ліки» електронний, і виписує його лікар первинки, з яким у пацієнта укладена декларація. Щоб отримати ліки за цією програмою, потрібно звернутись до свого лікаря, з яким укладена декларація. Він призначить ліки і випише електронний рецепт, в якому буде зазначено міжнародну непатентовану назву препарату – діючу речовину.

На телефон пацієнта надійде смс з номером рецепту, який необхідно назвати в аптеці. Якщо пацієнт не використовує мобільний телефон, лікар надасть інформацію про рецепт на папері. У вигляді інформаційної пам’ятки, яка міститиме номер рецепту та код підтвердження. Далі - прийти до аптеки, яка бере участь у програмі і підписала договір з НСЗУ, назвати номер рецепту фармацевту та обрати потрібні ліки.

Перелік аптек, який щодня оновлюється, є на сайті НСЗУ. Також дізнатися, де розташована найближча аптека з «Доступними ліками», можна дізнатися, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77.

Читайте також: Первинна медична допомога: що зміниться у тестуванні пацієнтів з підозрою на COVID-19

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
19 січня
Сьогодні
Вчора
17.01.2021
16.01.2021
15.01.2021