стрічка

На Західній Україні вперше пересадили печінку

29 Грудня 2020, 14:15
845

У неділю у клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова пересадили чотири органи – серце, дві нирки та печінка.

Про це повідомив генеральний директор лікарні Олег Самчук на власній сторінці у фейсбуці.

Трансплантація печінки відбулася вперше на Західній Україні. Медзаклад став другим місцем у країні, де відтепер роблять такі операції.

Донор – 47-річна жінка, яка померла від крововиливу в мозок. Розрив аневризми. Після констатації смерті мозку її мама, брат і син дали згоду на донорство. Величезна їм подяка і наші глибокі співчуття.

Реципієнткою печінки стала 39-річна жінка із Житомира, яка мала цироз. Орган уже був критично вражений і врятувати її могла лише трансплантація. Щоб її виконати, на запрошення з Києва приїхала команда Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова на чолі з Олександром Гриненком. Операцію робили спільно з нашими спеціалістами. Вона тривала одинадцять годин.

Серце отримав 45-річний одесит. Після інфаркту його власний орган не міг виконувати свою функцію. Донорське серце було для нього єдиним шансом жити. Традиційно на цю операцію до нас приїхала команда Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим та Гаврилом Ковтуном. Трансплантацію виконували спільно з завідувачем відділення кардіохірургії та трансплантації серця нашої лікарні Романом Домашичем.

Реципієнтами нирок стали жителі Тернопільщини – 35-річна жінка й 47-річний чоловік. Органи їм наші трансплантологи на чолі з Максимом Овечко пересаджували теж спільно з лікарями Національного інституту хірургії та трансплантології ім.О.О.Шалімова.

Олег Самчук подякував усім, завдяки кому ці операції відбулися. Найперше - команді лікарів та середнього і молодшого медперсоналу нашої лікарні. Крім трансплантологів, дуже добре спрацювали: команда відділення анестезіології та інтенсивної терапії під керівництвом Наталі Матолінець, яка констатувала смерть мозку, а також анестезіологи Христина Орлинська, Рома Гайдук та Юрій Якимович, які забезпечували введення наркозу на трансплантації печінки. Для цього вони проходили навчання в турецькій клініці Acibadem.

Особливо подяка колегам, які приїхали нам допомогти. Командам Інституту серця та Національного інституту хірургії й трансплантології ім.О.О.Шалімова, а також особисто їхнім керівникам – Борису Тодурову, Олександру Усенку та Руслану Салютіну.

«Минула доба продемонструвала: лікарі інтернаціональні. Незалежно від місць роботи усі приїхали у Львів і дружньо, забувши про будь-які амбіції, зробили велику справу – врятували життя чотирьох людей. Наша співпраця цього року продемонструвала хороший результат. І це тільки початок. У Львові ми будемо об’єдувати лікарів не тільки з України, а й Європи та світу. Наша лікарня і надалі буде відкритою для усіх, хто хоче розвивати медицину», – запевнив Олег Самчук.

Читайте також: Рік тому у Ковелі вперше пересадили серце: як це було


Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
09/12/2021 Середа
08.12.2021
07.12.2021