Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Температуру 37 треба збивати – міф

14:23 01.12.2020
423

Температура тіла людини залежить від багатьох чинників, як зовнішніх, так і внутрішніх, зокрема від часу доби, віку, фізичної активності чи вживання їжі.

Будь-яку підвищену температуру тіла необхідно знижувати.Таку заяву в бліцінтерв'ю OBOZREVATEL зробив лікар-анестезіолог з Ізраїлю Борис Бриль.

«У вас досі розповідають, що не потрібно знижувати температуру. Але 37 вже треба відразу знижувати», – підкреслив він.

За словами лікаря, теза про те, що нібито за підвищеної температури організм краще бореться з вірусом, абсолютно неправильна. Він пояснив, що в організмі запускається безліч процесів, які йому не потрібні.

«Вироблення імунних комплексів набагато вище за підвищеної температури. У разі підвищеної температури відбувається безліч процесів. Проходить вазоконстрикція (звуження просвіту кровоносних судин, – ред.), запускаються компенсаторні процеси. Вони не потрібні», – сказав медик.

За його словами, твердження лікарів про те, що підвищену температуру варто терпіти, щоб організм швидше впорався з хворобою, «абсолютно безграмотні.

«Років 80 тому це вважалося правдою. Але немає жодного наукового доказу цієї теорії», – резюмував він.

Це твердження є хибним. Як йдеться на сайті Міністерства охорони здоров'я України йдеться, що температура тіла людини залежить від багатьох чинників, як зовнішніх, так і внутрішніх, зокрема від часу доби, віку, фізичної активності чи вживання їжі. Наприклад, у спортсмена після двогодинного інтенсивного бігу (після подолання марафонської дистанції) температура може збільшуватися до 40—41 С.

Температура тіла може відрізнятися від середнього показника протягом доби: до 4 години вона знижується, а до 17– піднімається. Коливання можуть досягати 1С.

У жінок температура тіла змінюється протягом менструального циклу.

У першій половині циклу вона може бути нижча на 0,5 С, ніж у другій (постовуляційний).

Температура тіла людини залежить від того, як її вимірювали. До того ж на показники впливає тип термометра, місце, де температуру вимірювали, частота вимірювання, а також умови та спосіб вимірювання.

У пахвовій западині, як правило, температура нижча від базової на 0,8 С. У вусі показник може значно коливатися від реальної температури. Це залежить від наявності вушної сірки. Вимірювання у ротовій порожнині температури дасть в середньому нижчий показник на 0,5 С, натомість у прямій кишці – вищий на 0,5 С.

Вплинути на результати може також жування гумки перед вимірюванням. Воно підвищує температуру у роті та вусі. Такий же вплив має куріння.

Пам’ятайте, що нормальний діапазон температури тіла є змінним і показує різницю в добовому, сезонному, менструальному циклах.

Знижувати температуру при гарячці у дітей та дорослих потрібно за різними показниками термометра.

Дітям потрібно знижувати температуру, яка сягає позначки 38 С. У дорослого пацієнта позначка термометра повинна перевищувати 38.5 С для того, щоб приймати жарознижувальні препарати.

Для зняття гарячки потрібно використовувати парацетамол або ібупрофен. Не вживайте ацетилсаліцилову кислоту (аспірин) для зниження температури. При застосуванні аспірину можливий синдром Рея, що викликає тяжкі ускладнення, як печінкову недостатність та енцефалопатію.

Експерти МОЗу радять:

  • не збивайте температуру, якщо вона нижче позначки 38 – 38.5 С;
  • не використовуйте для зниження температури аспірин;
  • при зниженні температури тіла звертайте увагу не лише на позначку термометра, але й на самопочуття;
  • не натирайте себе/дитину алкоголем, щоб збити температуру;

Читайте також: У трьох районах Волині перевищений епідемічний поріг захворюваності на ГРВІ

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
18 січня
Сьогодні
Вчора
16.01.2021
15.01.2021
14.01.2021