Усамітнення дозволяє покращити психічне здоров'я, – Уляна Супрун

08 Вересня 2020, 12:49
3205

Згадайте, коли ви востаннє хоча б кілька годин перебували наодинці та відчували від цього задоволення?

Про користь усамітнення розповіла Уляна Супрун на своїй сторінці у мережі.

Усамітнення може бути гарним способом відірватися від повсякденних проблем, емоційно відновитися та покращити психічне здоров’я.

Прогулянки, поїздки чи просто перебування вдома наодинці можуть спрацьовувати як заспокійливе! Дослідження показали, що усамітнення призводить до так званого ефекту дезактивації. Це означає, що проведення часу сам на сам дозволяє згладити прояви дуже сильного збудження — як позитивного, так і негативного, а також його регулювати. 

Окрім цього, повне усамітнення, яке не передбачає другорядної діяльності, сприяє саморефлексії — заглибленню у власні думки та почуття.

Варто розрізняти самотність та усамітнення. Це різні явища, які мають різні наслідки для людини. Усамітнення — це те, що людина обирає самостійно, водночас поняття самотності часто містить негативні сенси. Наприклад, самотність часом може супроводжуватися відчуттями відчуженості, ізоляції та невдоволення.

Але помірковане усамітнення — це стан усвідомленої самотності, не будучи при цьому самотніми. Це позитивний та конструктивний стан взаємодії з собою, час для дослідження та пізнання себе, відновлення життєвої перспективи. 

Усамітнення може бути корисним, але його практикування підходить не всім. Якщо перебування наодинці посилює у вас тривожність, замініть це на іншу — соціально залучену, а головне — усвідомлену діяльність.

Читайте також: Благодійний фонд «СТОПРАК» розширює спектр діяльності

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
20/04/2024 П'ятниця
19.04.2024