Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Міністр Степанов представив план реформування екстреної медичної допомоги

15:49 31.07.2020
153

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов представив детальний план реформування системи екстреної медичної допомоги (ЕМД) в Україні.

Про це він розповів на щоденному брифінгу у п'ятницю, 31 липня.

«Зараз в Україні працює 25 регіональних центрів екстреної медичної допомоги. В системі працює майже 40 тисяч осіб, 2 954 бригади, які цілодобово, 24/7, готові прийти українцям на допомогу», – зазначив очільник МОЗ.

Міністр також підкреслив, що МОЗ знає основні проблеми, які сьогодні існують у сфері екстреної медицини. Вони виникли не за один день, а накопичувалися майже 30 років, серед них: неправильно побудована мережа ЕМД, стан автопарку екстренки, неправильно побудовані маршрути пацієнтів, відсутність достовірних статистичних даних, відсутність алгоритмів реагування при надзвичайних ситуаціях, низьке фінансове забезпечення та інші.

«Всі ці проблеми ми чітко розуміємо і знаємо, адже не сидимо постійно в кабінеті, а спілкуємось з медичними працівниками. Що ми плануємо зробити у 21-23 роках. Це ті самі КПІ, по яких можна буде оцінювати роботу Міністерства і всієї медицини, яку ми будуємо», – підкреслив Степанов.

Читайте також: На Волині соціальні працівники отримали допомогу від ЮНІСЕФ

За його словами, наступного року планується, що показник дотримання нормативу з часу доїзду швидкої до пацієнта має досягти 60% (зараз лише 30%), у 2022 році – до 75%, а в 2023 – до 85%. Крім цього, МОЗ перегляне та змінить систему маршрутизації пацієнтів, тобто у який саме медзаклад мають направляти пацієнта у критичному стані.

«У 2020 році розмір фінансування ЕМД становив 6 мільярдів гривень. Додатково Уряд виділив ще 1,26 мільярда. 922 мільярди передбачили в державному бюджеті на заміну карет швидкої допомоги, які знаходяться на балансі нашої екстренки. В цьому році ми плануємо закупити близько 400 автомобілів», – підкреслив Міністр.

За його словами, у 2021 році послуги ЕМД та її фінансування має бути на рівні 15,9 млрд грн. На думку очільника МОЗ, саме з такими цифрами можна говорити про якісну допомогу.

«Також треба передбачити близько 1,6 млрд гривень на закупівлю автомобілів, що дозволить закупити близько 700 автомобілів. Ще 707 машин плануємо закупити у 2022 році. Це наші пріоритети та бачення екстреної медичної допомоги. Ми чітко знаємо куди йти та у який спосіб це робити. Ми почали рухатися цим шляхом і я впевнено можу сказати, що ми в найближчі 2-3 роки зробимо еталонну екстрену медичну допомогу», – підсумував Максим Степанов.

Читайте також: «Медична реформа має включати покращення умов праці лікарів», – Президент України

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та стежте за телеграм-каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
14 серпня
Сьогодні
Вчора
12.08.2020