«Алкоголь не знижує ризик захворіти на коронавірус», – експерти

02 Травня 2020, 17:00
Фото ілюстративне 832
Фото ілюстративне

Часте та надмірне вживання алкоголю підвищує ризик виникнення різноманітних порушень в організмі. А у разі зараження це може додатково ускладнити перебіг захворювання на COVID-19.

Таку інформацію оприлюднили на сторінці Центру громадського здоров’я України у facebook.

«Пам’ятайте, безпечної дози алкоголю не існує. Вживання алкоголю шкідливе для серцево-судинної системи, викликає гіпертонію та збільшує ризики інсультів і онкозахворювань. Непомірне споживання алкогольних напоїв викликає цироз печінки, гепатит, панкреатит. Як і тютюн, алкоголь спричиняє залежність», – йдеться у дописі.

У ЦГЗ зазначають, що в Україні понад 70% людей, які померли від ускладнень, спричинених COVID-19, мали супутні серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, новоутворення, захворювання нирок та легень. У деяких випадках – поєднання цих хвороб.

«Наразі не має імунітету, вакцин та ліків проти нової коронавірусної інфекції COVID-19. Один із найбільш ефективних способів захиститися і запобігти поширенню інфекції – фізичне дистанціювання та щоденна гігієна», – наголошують в медустанові.

Також нагадують, що перебуваючи поза організмом людини, вірус втрачає свою здатність викликати захворювання.

«Згідно із науковими даними, SARS CoV-2 на зовнішніх поверхнях залишається небезпечним для людини протягом 3-4 годин. Людина може інфікуватися в результаті дотику до таких предметів або поверхонь, а потім – до очей, носа або рота. Таким чином, щоб запобігти інфікуванню, найкраще не чіпати обличчя брудними руками, а після повернення додому ретельно мити руки», – повідомляє Центр громадського здоров’я України.

У разі підозри, шо якийсь предмет або поверхні можуть бути забрудненими і містити вірус, радять помити їх звичайним побутовим миючим засобом або обробити дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.

Читайте також«Куріння ускладнює перебіг коронавірусної інфекції», – головний санітарний лікар України 

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у facebook та слідкуйте за телеграм каналом «Район здорової людини», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024