Як вибрати електричну зубну щітку

Електрична щітка набагато краща за звичайну: вона впливає на слизову та емаль дбайливо, водночас забезпечує високу якість чищення. У статті розповімо про те, як вибрати маленький девайс з усього різноманіття, представленого на сучасному ринку.
Детально про виріб
У стандартній комплектації електрощітка має один корпус, дві насадки-головки, дорожній футляр і станцію підзарядження. Працювати пристрій може в одному з декількох режимів:
- щадний — ідеально підходить для чутливих зубів;
- масаж — активно доглядає за ніжною слизовою, посилює кровообіг і зміцнює;
- полірувальний — доглядає за зубною емаллю, відбілює її.
Також девайс передбачає вибір відповідної швидкості та ступеня натиску.
Різновиди електричних щіток
На ринку представлено кілька різновидів девайсів:
- Механічні. Їх ще називають ротаційними. Вони мають круглу робочу головку, здатні працювати в режимі імпульсних і обертальних рухів. Такі щітки добре прибирають зубний наліт уздовж лінії ясен, коштують відносно недорого й підходять більшості споживачів.
- Звукові. Принцип роботи полягає у високочастотних коливаннях у діапазоні 260 Гц. Такі вібрації створюють так званий ефект мікрорухів. У результаті вдається усунути наліт навіть у важкодоступних місцях. Якщо в пацієнта гіперчутливість емалі, то такі електричні зубні щітки дуже доречні: вони дбайливо впливають на всі тканини порожнини рота.
- Ультразвукові. Вони здатні руйнувати навіть твердий зубний камінь завдяки генерації ультразвукових хвиль з частотою від 20 000 Гц. Ультразвукова зубна щітка працює безшумно, забезпечує глибоке ефективне очищення. Модель можна підібрати пацієнтам з брекет-системою, пародонтозом.
Але від ультразвукової щітки варто відмовитися в таких випадках:
- наявність плям на зубній емалі — ознак початку карієсу;
- носіння кардіостимулятора;
- запалення ясен;
- вагітність (особливо на першому триместрі);
- діти до 8 років;
- наявність у порожнині рота вінірів, коронок, великих пломб.
На які параметри звертати увагу під час вибору
Вибираючи електричну зубну щітку, дивіться на її функціонал. Добре, якщо в пристрою є багато додаткових режимів: відбілювання, масаж тощо. Датчик тиску дає змогу контролювати ступінь натиску й запобігає пошкодженню слизової. Автономність дає можливість користуватися пристроєм навіть у подорожі без доступу до мережі. Такий прилад здатний працювати до двох тижнів без підзарядження. А якщо є ще й індикатор, це взагалі бонус. Такі щітки є в магазині Алло. Також важлива сумісність із додатковими насадками.
Що вибрати для себе
Перед придбанням такого портативного приладу необхідно проконсультуватися зі стоматологом. Відповідно до типу емалі та слизової лікар порадить конкретну модель і жорсткість щетини. Але є усереднені рекомендації, на які можна орієнтуватися:
- для чутливих ясен та емалі підійдуть круглі насадки з м'якою щетиною;
- для чищення міжзубних проміжків, полірування та відбілювання емалі — довгасті механічні або звукові з щетиною середньої жорсткості;
- для щоденного застосування краще вибрати звукову або ультразвукову модель з жорсткістю, яку рекомендує стоматолог.
Щодо брендів, то найкращі пристрої від Philips, Colgate, Panasonic, Braun, Oral-B.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром